Aktuality

Tiskové zprávy Metrostavu
Na Petřinách už je také Adéla

datum vydání: 19. 9. 2011

Tři měsíce a jeden den trvala razicímu štítu Adéla cesta podzemím z montážní jámy na Vypichu do budoucí stanice Petřiny na trase V. A pražského metra z Dejvic do Motola. Prorážce posledních metrů přihlíželi vedle techniků a razičů také generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy Martin Dvořák, generální ředitel Metrostavu Pavel Pilát a další hosté. Adéla tak napodobila svého bratříčka Tondu, který dorazil na stejné místo uprostřed srpna.
Na úvodní přibližně půlkilometrové trase z Vypichu do Petřin se pohybovala Adéla od 18. června do
19. září. Stavaři využili zkušeností, které nabyli už při práci s prvním razicím štítem, a zkrátili dobu ražby stejného úseku téměř o měsíc.
„Z Petřin na Dejvickou čeká na razící štíty ještě zhruba 3500 metrů dlouhý úsek. Věřím, že oba budou dále postupovat dle harmonogramu, celá stavba bude probíhat podle plánu a první cestující se tímto úsekem svezou již v roce 2014,“ uvedl Martin Dvořák, generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy.
Celkem si oba stroje TBM odbudou 10 prorážek. Z toho čtyři do nových ražených stanic, čtyři do otevřených stavebních jam a nakonec dvě do současné stanice Dejvická. Těmto prorážkám ale musí předcházet stejný počet startů obou štítů do budování jednokolejných tunelů, z toho šest v podzemí a čtyři v otevřené jámě. Náročnost především podzemních startů, a to kvůli stísněným prostorám zdůrazňuje Ing. David Cyroň, vedoucí projektu TBM z Metrostavu: „Starty v ražených stanicích jsou velice komplikované. Práci razicího štítu je totiž nutné zkoordinovat s ražením stanice. Musíme dodržet termíny a dokončit ražbu stanice a přípravné práce na jejím protažení ještě před příjezdem razicího štítu, aby se jeho start nezpozdil.“
Razicí štít Tonda se opět vydá na trasu na konci září a do konce roku by měl dorazit na Veleslavín. Jeho dvojče se dá do pohybu stejným směrem na přelomu října a listopadu.
Nový úsek pražského metra ze stanice Dejvická do stanice Motol bude dokončen v roce 2014. Linka A bude mít čtyři nové stanice – Červený Vrch, Veleslavín, Petřiny a Motol. Projekt nese název „Prodloužení metra V. A (Dejvická – Motol)“ a realizuje ho sdružení Metrostav – Hochtief.

Fotodokumentace ke stažení
V případě zájmu si fotografie stáhnete stisknutím pravého tlačítka myši na náhled fotografie a zvolením položky "Uložit cíl jako" z menu, které se Vám objeví. Fotografie jsou v tiskové kvalitě.

Fotografie 1:0 [velikost fotografie ke stažení: 74 kB]
Fotografie 2:0 [velikost fotografie ke stažení: 49 kB]
Fotografie 3:0 [velikost fotografie ke stažení: 75 kB]
Fotografie 4:0 [velikost fotografie ke stažení: 89 kB]
Fotografie 5:0 [velikost fotografie ke stažení: 87 kB]


Další informace poskytne:
Ing. Vojtěch Kostiha, MBA
tiskový mluvčí Metrostav a.s.
Telefon: 266 019 715
E-mail: vojtech.kostiha@metrostav.cz
Tisk Nahoru
© 2017 Metrostav | Mobilní verze | Najdete nás:    Metrostav na Linkedin Metrostav na YouTube Metrostav na Facebooku