Ing. Aleš Gothard

Hlavní stavbyvedoucí

„V sobotu jedeš na Island… Tato slova odstartovala mou kariéru v Metrostavu.“

Dcera se naučila islandsky a on měl možnost poznat mentalitu a stavařské umění několika severských národů. Na projektech ve Skandinávii je už téměř 10 let.

V roce 2007 ho doporučil do Metrostavu jeho tehdejší vedoucí diplomové práce. Jako čerstvě vystudovaný stavební ekonom nastoupil do divize 5, která se zabývá výstavbou tunelů, a záhy odcestoval na Island v roli asistenta stavbyvedoucího či spíše asistenta ekonoma projektu. 

„První projekt na Islandu byl mimořádně náročný. Stavěli jsme v Česku neobvyklou metodou Drill & Blast a museli jsme si poradit s úplně odlišnou hydrogeologií. V době výstavby padla islandská ekonomika. Složitě jsme dováželi materiál z kontinentální Evropy. Bez tohoto projektu bychom ale nebyli tam, kde jsme dnes.“

Týmy Metrostavu dodnes zrealizovaly nebo realizují tři silniční tunely na Islandu. Ve Finsku se podílejí na výstavbě velkého projektu prodloužení trasy metra hned na několika dílčích zakázkách. V Norsku v současnosti začínají práce na v pořadí třetím projektu výstavby silničního tunelu pro místního veřejného zadavatele. Spolu s rozvojem zakázek rostla i zodpovědnost Aleše. Ve Finsku byl hlavní ekonom projektu a zástupce vedoucího projektu, druhý projekt na Islandu už řídil, a převzal i odpovědnost za vedení zahraniční organizační složky na Islandu a ve Finsku. Spolu se svými kolegy stojí za úspěchem Metrostavu na těchto náročných trzích.

„V Metrostavu jsem rád. Pracuji na mimořádných projektech a mám možnost vidět, jak se staví jinde. Cením si našeho solidního zázemí, stability a poctivosti, která ve firmě panuje.“

Nabídka volných pracovních míst

Jestliže jste nenašli vhodnou pozici, ale máte přesto zájem u nás pracovat, můžete se zaregistrovat do naší databáze. Pokud se objeví pozice odpovídající Vašim požadavkům a kvalifikaci, ozveme se Vám.

Zeptejte se nás

Napište nám, rádi vám odpovíme

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů