Filip Kalina

Přípravář

„Chtěl jsem se věnovat BIM, jak ho využívat nejen v projekci, ale i v realizaci. A měl jsem štěstí, protože přesně k tomu jsem dostal příležitost v Metrostavu.“

Filip se poprvé s BIM setkal při návštěvě USA, kde je tato metodika již hojně využívána. Když potom hledal příležitost, jak se této oblasti dál věnovat, nabídl mu vedoucí bakalářské práce praxi v Metrostavu. Diplomovou práci už psal na téma, kterému se věnoval i v práci – adaptace a možné přínosy digitalizace záznamů v BIM prostředí v průběhu realizace.

Filip se stal členem pracovní skupiny, jejímž cílem je zlepšovat podmínky pro rozvoj BIM v ČR. Účastní se i konferencí v Německu a Rakousku, kde je BIM o krok dál. Vše jde velmi rychle odpředu, tak ho těší, že má možnost být u toho a pružně reagovat na všechny novinky.

„Za obrovskou výhodu Metrostavu považuji fakt, že jde o českou firmu. Nemusíme přijímat zbytečné interní regule vzniklé někde v zámoří, které lokálně nedávají smysl. Často slyším od svých spolužáků, jak je korporát omezující – u nás ale taková omezení nevnímám.“

Nabídka volných pracovních míst

Jestliže jste nenašli vhodnou pozici, ale máte přesto zájem u nás pracovat, můžete se zaregistrovat do naší databáze. Pokud se objeví pozice odpovídající Vašim požadavkům a kvalifikaci, ozveme se Vám.

Zeptejte se nás

Napište nám, rádi vám odpovíme

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů