Ing. Jiří Růt

Mistr

„Když jsem před rokem nastupoval do Metrostavu, nečekal jsem, že se tak rychle dostanu na velký zahraniční projekt. Je to obrovská zkušenost.“

Jirka při studiu montoval vzduchotechniku jako subdodávku na stavbě bytového domu. Tam ho jeden mistr z Metrostavu oslovil s nabídkou práce na studentské pozici. Nastoupil tedy na divizi 6 na projekt výstavby jezu, ale protože studoval geotechniku, dohodl se s námi, že po dokončení studia přejde k divizi 5, která se věnuje ražbám tunelů. Zanedlouho po promoci dostal příležitost odjet na tunelový projekt do Finska.

„Měl jsem štěstí jak na lidi, tak na zakázky. U malé firmy bych asi nikdy nezískal náhled na to, jak funguje velká zakázka, jaký je v tom systém. Taky jsem si uvědomil, jak je důležité poskládat dobře tým, tak aby každý plnil svoji roli. Teď vyrážím do Norska na další projekt, tak doufám, že se osvědčím i tam.“

V Norsku bude spolupracovat na ražbě tunelu, jež je součástí městského obchvatu nedaleko Osla. Je zvědavý na rozdíly mezi finskou a norskou mentalitou a těší se i na přírodu. Už si vyhlédl nedaleké jezero a zabalil neoprén. Ve volném čase chce totiž trénovat na další triatlonové závody.

Nabídka volných pracovních míst

Jestliže jste nenašli vhodnou pozici, ale máte přesto zájem u nás pracovat, můžete se zaregistrovat do naší databáze. Pokud se objeví pozice odpovídající Vašim požadavkům a kvalifikaci, ozveme se Vám.

Zeptejte se nás

Napište nám, rádi vám odpovíme

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů