Jiří Zima

Mistr provozu ocelových konstrukcí

„Rád si lámu hlavu nad výkresem a hledám to nejlepší řešení. V menší zámečnické dílně bych se k tak krásné práci nikdy nedostal. A když pak jedu po Praze a vidím, co všechno jsme dokázali rukama vyrobit, jsem opravdu pyšný.“

Jirku Metrostav doprovází celý život. Pracoval tu jeho táta, on sám se vyučil pro Metrostav zámečníkem a získal tu první zkušenosti – psal se rok 1991 a razila se trasa B, když nastoupil do party zámečníků na stanici metra Palmovka. Po několika letech se stal parťákem, teď řídí tým zámečníků a svářečů z pozice mistra.

Řemeslo si prošel od začátku – nejdříve se dělala běžná zámečničina, ale postupně přicházely větší a větší výzvy v podobě velkých ocelových konstrukcí. Spolupracoval např. na stavbě stanice metra Střížkov, mnoha železničních mostech v republice, i na oceňovaném Trojském mostě.

„Měli jsme skvělé vedoucí. Byli to praktici, mistři řemesla, kteří nás učili u práce přemýšlet a podporovali nás, abychom se nebáli přicházet s novými nápady na výrobní postupy. Nadosmrti budu za tuhle školu vděčný.“

I my jsme vděční, že dostal „dobrou školu“. Jirka totiž kromě své práce mistra dělá patrona žákům, kteří se pro Metrostav učí. Předává tak tradici šikovnosti a umění si poradit nové generaci řemeslníků.

Nabídka volných pracovních míst

Jestliže jste nenašli vhodnou pozici, ale máte přesto zájem u nás pracovat, můžete se zaregistrovat do naší databáze. Pokud se objeví pozice odpovídající Vašim požadavkům a kvalifikaci, ozveme se Vám.

Zeptejte se nás

Napište nám, rádi vám odpovíme

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů