PhDr. Milan Srb

Specialista

„Metrostav je pro mě tradiční společnost, která dbá na hodnoty a nepodléhá módním vlivům. Nejvíc si vážím slušnosti a otevřenosti, která zde panuje.“

Milan je novinář tělem i duší. Psaní se věnuje celý život – začínal už jako student v ČTK, pak pracoval pro Hospodářské noviny, 10 let vedl vlastní PR agenturu a ať už to bylo dílem náhody nebo jeho zájmem, opakovaně mu do práce vstupovala témata ze stavebnictví. Když pak dostal ve svých 48 letech pracovní nabídku z Metrostavu, dlouho neváhal. Asi byste hádali, že se ujal novin Metrostavu – ale nebylo tomu tak. Jeho první mise se týkala personálního marketingu. Svůj talent vkládal do textů určeným uchazečům o práci. Psal poutavé inzeráty a články o životě zaměstnanců. Když se kvůli ekonomické krizi v r. 2009 omezil nábor nových kolegů, přešel do útvaru vnějších vztahů, kde měl na starost i interní komunikaci. Spolupracoval na zavádění nových komunikačních kanálů – od interního zpravodajství prostřednictvím sms, které se osvědčilo zejména při povodních v r. 2013, přes založení facebookového profilu.

Milan se v rámci své práce každodenně setkává s řadou kolegů – za těch 15 let poznal Metrostav velmi dobře. Dnes pracuje v útvaru tiskového mluvčího a seznamuje veřejnost s tím, co naše firma dělá a pomáhá uvádět informace na pravou míru.

„Skutečnou školou práce bylo informování o výstavbě tunelu Blanka. Okolo tohoto projektu šlo mnoho zkreslených informací. Museli jsme investovat hodně času, abychom opravovali nepřesnosti a vyvraceli fámy – a současně volili slova tak, aby nepoškodila investora a partnera ve výstavbě.“

A co by Milan vzkázal zájemcům o práci?

„Nebojte se přihlásit do Metrostavu, i když už vám není 20. Ocení tady vaše zkušenosti!“

Nabídka volných pracovních míst

Jestliže jste nenašli vhodnou pozici, ale máte přesto zájem u nás pracovat, můžete se zaregistrovat do naší databáze. Pokud se objeví pozice odpovídající Vašim požadavkům a kvalifikaci, ozveme se Vám.

Zeptejte se nás

Napište nám, rádi vám odpovíme

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů