Residence Garden Towers

Bytová výstavba
Praha

Projekt je tvořen uzavřeným pětipodlažním blokem téměř čtvercového půdorysu, ze kterého vychází pět čtvercových věží, každá o 18 patrech.

Základní informace

Objednatel:

Central Group a.s.

Projektant:

Central Group Olšanská a.s.

Doba výstavby:

07/2014 – 05/2016

Projekt v číslech

  • 5 Počet věží
  • 55 m Výška
  • 18 Počet pater
  • 9000 m2 Plocha základové desky
  • 682 Počet bytů
  • 703 Počet parkovacích míst

Charakteristika

Projekt je tvořen uzavřeným pětipodlažním blokem téměř čtvercového půdorysu, ze kterého vychází pět čtvercových věží, každá o 18 patrech. Byty do patnáctého patra patří k vyššímu standardu, poslední tři patra nabízí prémiové rezidenční apartmány. Řada z těch umístěných ve vyšších patrech nabídne svým obyvatelům i krásné výhledy, třeba na Pražský hrad. Celkem je v budově 682 bytů, což z něj dělá jeden z největších rezidenčních projektů posledních let. Kromě bytů je součásti projektu 703 parkovacích míst ve třech podzemních patrech a čtyři komerční prostory.

Výjimečnost stavby

Jde o největší najednou budovaný bytový komplex v ČR. Rozsah stavby dokumentuje 38 tis. m3 uloženého betonu a 3387 t výztuže. Vzhledem ke složitým  geologickým podmínkám a  hladině podzemní vody, která dosahovala 4,5 m nad základovou spáru, je základová deska objektu podepřená pilotami a spolu se stěnami suterénu tvoří tzv. bílou vanu z vodonepropustného betonu. Projekt se nachází v těsném sousedství budovy O2, proto bylo nutné respektovat požadavky na výšku jeřábů, aby nerušily vysílání signálu.