V metru končí velké omezení. Na Palmovce otevřou východ do Zenklovy, přibyl výtah

  • 13. 11. 2017 | zdroj: zdopravy.cz Jan Sůra
  • Napsali o nás

Nové eskalátory a výtah ve stanici metra Palmovka

Cestující v pražském metru čeká od úterý konec jednoho několikaměsíčního omezení. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) otevře východ ve stanici Palmovka směrem do Zenklovy ulice.

V rámci zakázky za 133 milionů korun Metrostav provedl nejen výměnu eskalátorů, ale hlavně vybudoval úplně nový výtah do stanice. Palmovka se tak stane další stanicí, která bude bezbariérová. Celkem jich z 61 už po letošním otevření stanice Jinonice a otevření Palmovky bude 45.

Výtahy na Palmovce vyrostly dva: jeden namísto současného nákladního vede z křižovatky ulic Zenklova a Na Žertvách do vestibulu, druhý pak vede z vestibulu do prostoru stanice metra. Výtah na povrch ulici má prosklené vstupní prostory, aby lidé viděli ven a uvědomili si, že jsou v blízkosti tramvajové trati. Nové je i zvukové navádění k výtahům pro nevidomé či slabozraké, které bude hlásit i mimořádnosti.

Součástí povrchových úprav bylo i rozšíření přístupu k výtahu, přímo před ním bude nová dlažba schopná odolávat i zatížení nákladních vozidel pro odvoz odpadu a pro zavážení náhradních dílů vlastní stanice. Spolu s výměnou eskalátorů západního vestibulu do úrovně křižovatky ulic Na Žertvách/Zenklova byly také opraveny výstupní přístřešky kryjící vstup do metra.

Cestující na Palmovce ale čeká v dohledné době další omezení. DPP už vysoutěžil i za více než 80 milionů opravu eskalátorů ve východní části stanice do ulice Na Žertvách. Termín uzavření tohoto výstupu DPP zatím neuvedl.