Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Stipendia pro učně

Získej i Ty finanční podporu při studiu

Chceš mít stabilní práci, slušný plat a řadu zajímavých benefitů? Lákají tě moderní technologie, velké a zajímavé stavby a máš chuť odborně růst? Vstup s námi do stipendijního programu a zjisti, jak to chodí u jednoho z TOP zaměstnavatelů. Uč se od nejlepších z oboru!

Za celkovou dobu studia můžeš získat 46 000 – 120 000 Kč.

K tomu si můžeš vydělat další peníze na odborném výcviku na našich pracovištích.

Zuzana Junková

Učňovský program

Telefon: +420 266 019 553, +420 602 439 536
Email: zuzana.junkova@metrostav.cz

Obrázek

Výhody stipendia

Co můžeš získat během studia?

Měsíční stipendium v rozmezí od 1 500 Kč do 1 900 Kč/měsíčně, podle oboru a ročníku studia. S prvním stipendiem současně dostaneš jednorázový náborový příspěvek 2 000 Kč. Brašnu s kvalitním profesním nářadím v hodnotě 2 500 Kč. Kompletní pracovní oblečení a pomůcky v hodnotě až 8 200 Kč. Zaplacený internát, včetně snídaní a večeří. 46 000 – 120 000 Kč - tolik můžeš získat za celkovou dobu studia. K tomu si můžeš vydělat další peníze při odborném výcviku na našich pracovištích.

Co nabízíme po vyučení?

Pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Jistotu dobré mzdy s poctivými odvody na sociální a zdravotní pojišťovny.

Bohatou nabídku odborných školení, můžeš získat i extra průkazy - svářečák, strojničák a další.

Řadu benefitů.

Jaké budou Tvoje závazky?

Musíš chodit řádně do školy a plnit svoje studijní povinnosti. Po vyučení u nás budeš pracovat alespoň tři roky.

Podívejte se, co o stipendijním programu říkají jiní kluci

Play

Zámečník

Od zábradlí po most

Ovládá ruční i strojní zpracování kovů i nekovových materiálů k výrobě složitých strojních součástí a ocelových konstrukcí. Dále zvládá základy strojního obrábění, svařování a montážních prací. Jsou potřební na všech stavbách. Někteří z nich se dál věnují výrobě velkých ocelových konstrukcí pro mosty, nosné konstrukce budov či projektům v energetice na našem specializovaném provozu.

Play

Tesař

Nejen systémové bednění

Ovládá ruční strojní technologie opracování dřeva, provádí výpočty potřeby materiálu a kalkulace tesařských prací. Váže a montuje dřevěné konstrukce včetně pomocných tesařských, jednoduchých klempířských a pokrývačských prací, zhotovuje bednění betonových a železobetonových konstrukcí. V Metrostavu nachází tesaři široké uplatnění, např. na projektech a provozech železobetonových konstrukcí, mostech i tunelech a ve středisku tesárny.

Play

Strojník

Od bagru po TBM

Ovládá obsluhu stavebních strojů a strojních zařízení na povrchových pracovištích, provádí běžnou údržbu, zajišťuje a odstraňuje závady. Může pracovat i v podzemí. Podmínkou pro takovou práci je dosažení věku 21 let a dobrý zdravotní stav. Strojníci pracují často na dopravních stavbách, včetně výstavby metra. Někteří z nich realizují i naše zahraniční projekty.

Truhlář

Práce s vůní dřeva

Ovládá činnosti spojené s výrobou a montáží stavebně truhlářských výrobků, provádí restaurátorské práce, montáž dřevěných konstrukcí, seřizuje a obsluhuje dřevoobráběcí stroje, ručně opracovává dřevo. Svůj um mohou využívat např. v provozu obnovy památek - v restaurátorském ateliéru, nebo na mnoha stavbách v podobě stavebních truhlářských konstrukcí.

Instalatér

Domovní i obecní rozvody

Opracovává materiál na vnitřní rozvody teplé i studené vody, kanalizace, topení a vnitřního vedení plynu. Ovládá spojování těchto materiálů různými způsoby, např. svařováním, pájením, lisováním, závitovými spoji a jinými moderními způsoby. Pracuje s projektovou dokumentací, připevňuje a izoluje potrubí, osazuje umyvadla, záchodové mísy, vany, sprchové kouty, připojuje baterie, kotle a další koncová zařízení.

Malíř/lakýrník

Moderní i historické postupy

Provádí malířské, tapetářské a natěračské práce, nanáší nátěrové hmoty různými technikami, a to nejen v interiéru, ale i v exteriéru. Malíři a lakýrníci u nás najdou uplatnění na všech novostavbách a také při rekonstrukcích historických budov. Ti, kteří pracují v provozu obnovy památek, se setkávají s historickými technologiemi. Schopnost je znovu použít při opravách a renovacích je pak ukázkou řemeslného mistrovství.

Play

Elektrikář

Silnoproud a TZB

Montuje, sestavuje, seřizuje a provádí údržbu a opravy elektrotechnických zařízení. Montuje, zapojuje a připojuje rozvaděče, spotřebiče a měřicí přístroje včetně ovládacích, jisticích, signalizačních a chránicích obvodů. Diagnostikuje a odstraňuje závady, opravuje a vyměňuje vadné části mechanismů. Prokazuje znalost příslušných elektrotechnických předpisů a předpisů z oblasti BOZP.

Play

Zedník

Moderní zdění a betonování

Ovládá technologické postupy stavebních prací a materiálů a běžně používaných strojních zařízení. Spolupracuje při zakládání staveb, montážích bednění a při železobetonářských pracích, hydroizolacích, zdí příčky a nosné zdivo včetně komínů. Osazuje okna a dveře, provádí obkladačské a kladečské práce, sádrokartonové konstrukce, vnitřní a vnější omítky, sanace vlhkého zdiva a zateplování budov.

Kontaktujte nás pro více informací

Zuzana Junková

Učňovský program

Telefon: +420 266 019 553, +420 602 439 536
Email: zuzana.junkova@metrostav.cz

Všechna volná místa

Ozveme se Vám

Jestliže jste nenašli vhodnou pozici, ale máte přesto zájem u nás pracovat, můžete se zaregistrovat do naší databáze. Pokud se objeví pozice odpovídající Vašim požadavkům a kvalifikaci, ozveme se Vám.

Víte, že…

Máte zájem o novinky?

Zajímá vás naše práce? Přihlaste se k odběru novinek a zůstaňte ve spojení.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Zeptejte se nás

Napište nám, rádi vám odpovíme

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav