Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Viladomy Na Vackově

Bytová výstavba
Praha

Rezidenční projekt BYTY NA VACKOVĚ vzniká ve stejnojmenné klidné lokalitě horního Žižkova v hlavním městě. 

Základní informace

Objednatel:

Metrostav Vackov a.s.

Projektant:

VPÚ DECO Praha a.s.

Doba výstavby:

10/2014 – 10/2016

Viladomy Na Vackově
Obrázek
Obrázek

Charakteristika

Rezidenční projekt BYTY NA VACKOVĚ vzniká ve stejnojmenné klidné lokalitě horního Žižkova. Pět objektů podél ulice Olgy Havlové nabízí celkem 331 bytů s dispozicemi 1+kk – 4+kk. Navazuje tak na úspěšný projekt Alfarezidence, který v lokalitě vznikal v letech 2006 – 2011. Je určen především pro ty, kteří hledají bydlení se skvěle vyváženou cenou a kvalitou. Navíc na místě, které směřuje k tomu, aby se v budoucnosti stalo jedním z moderních center Prahy.

Projekt v číslech

 • 331
  Počet bytů
 • 127
  Počet studií (dispozice 1+kk)
 • 53
  Počet bytů
 • 137
  Počet bytů (dispozice 3+kk)
 • 14
  Počet bytů (dispozice 4+kk)

Výjimečnost stavby

Prostor bytů je řešen tak, aby byla maximálně zajištěna vzdušnost a přísun přirozeného denního světla - a to prostřednictvím předzahrádek, lodžií, balkonů a střešních teras. Pojetí citlivě pracuje s maximálně pětipodlažními budovami, které navíc nevytvářejí jednolitou uliční hmotu, ale ustupují od uliční linie v charakteristické členitosti a asymetrii. Díky tomu vznikají nejen metropolitní byty s balkony a lodžiemi, ale také prostorná zákoutí, umístěná mezi jednotlivými objekty, kde své místo naleznou přízemní byty se zahrádkami.

Obrázek

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav