Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Kostel Krista Spasitele a komunitní centrum

Občanské stavby
Praha 5 Barrandov

Kostel Krista Spasitele kombinuje moderní přístupy a technologie s tradičními prvky. Představuje jednu z nejmodernějších sakrálních budov v České republice. Disponuje zateplenou fasádou, podlahovým vytápěním, tepelným čerpadlem i výtahem.

Základní informace

Objednatel:

Římskokatolická farnost u kostela sv. Filipa a Jakuba Praha-Hlubočepy

Projektant:

ATELIER ŽIŠKA, s.r.o.

Doba výstavby:

11/2018 – 02/2021

Kostel Krista Spasitele a komunitní centrum
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Charakteristika

Stavba je tvořena třemi základními funkčními bloky – kostelem s přilehlou věží, komunitním centrem a kavárnou navazující na přilehlé dětské hřiště. Hlavním prostorem je chrámová loď se sakristií a dále věž se schodištěm na kůr. Dominantní a unikátní prvek představuje kruhový světlík o průměru 8 m, který do chrámu přináší světlo. Na konci kostela se nachází vysoká válcová kaple. Součástí objektu je i zázemí farnosti s recepcí a také klubovny a sál komunitního centra.

Projekt v číslech

  • 752 m2
    zastavěná plocha kostela
  • 11 450 m3
    obestavěný prostor kostela
  • 430 m3
    průběžná drenážní šachta

Výjimečnost stavby

V objektu jsou využity moderní energeticky úsporné technologie, vytápění je zajištěno tepelným čerpadlem. Komunitní centrum s kavárnou odvětrává rekuperační jednotka. Stavba je 100 % bezbariérová, vč. kůru. Ačkoli jde o sakrální stavbu, přináší kostel svým uživatelům komfort odpovídající současným moderním budovám. Projekt získal ocenění Stavba roku 2021.

Obrázek
Obrázek

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav