Adam Janeček

Zedník

„To, že jsem zedníkem, je vlastně náhoda. Ale teď s odstupem času jsem moc rád, že to tak je a že jsem dostal u Metrostavu šanci.“ 

Adam měl být profesionálním fotbalistou. Fotbalu se podřizovalo vše, včetně výběru střední školy. Onemocněl ale boreliózou a s hráčskou kariérou byl konec. Adam se přihlásil do stipendijního programu Metrostavu a začal zjišťovat, že ho řemeslo baví. Po vyučení nastoupil na projekt železničního tunelu, do výroby přesných betonových dílců tunelového ostění.

Na začátku jsem měl trochu obavy, jak to všechno půjde a jak mě chlapi přijmou, ale byly zbytečné. Kolegové byli skvělí  - a neříkám to jen tak. Přijali mě, pomáhali a našel jsem si mezi nimi nové kamarády, i když jsou někteří o generaci starší.

Adamovi přirostla stavařina k srdci a rozhodl se, že ji bude dál studovat. Dálkově si dodělává maturitu a má i další plány. Pracuje na šestidenní turnusy a má díky tomu prostor připravovat se k přijímačkám na vysokou školu.

Nabídka volných pracovních míst

Jestliže jste nenašli vhodnou pozici, ale máte přesto zájem u nás pracovat, můžete se zaregistrovat do naší databáze. Pokud se objeví pozice odpovídající Vašim požadavkům a kvalifikaci, ozveme se Vám.

<h2 class="h2 mb-sm">Job offers</h2>


If you have not found a suitable position, but you are still interested in working with us, you can submit your contact information to our database. If there are positions that match your requirements and qualifications, we will be in touch with you.