Adam Janeček

Zedník

„To, že jsem zedníkem, je vlastně náhoda. Ale teď s odstupem času jsem moc rád, že to tak je a že jsem dostal u Metrostavu šanci.“ 

Adam měl být profesionálním fotbalistou. Fotbalu se podřizovalo vše, včetně výběru střední školy. Onemocněl ale boreliózou a s hráčskou kariérou byl konec. Adam se přihlásil do stipendijního programu Metrostavu a začal zjišťovat, že ho řemeslo baví. Po vyučení nastoupil na projekt železničního tunelu, do výroby přesných betonových dílců tunelového ostění.

Na začátku jsem měl trochu obavy, jak to všechno půjde a jak mě chlapi přijmou, ale byly zbytečné. Kolegové byli skvělí  - a neříkám to jen tak. Přijali mě, pomáhali a našel jsem si mezi nimi nové kamarády, i když jsou někteří o generaci starší.

Adamovi přirostla stavařina k srdci a rozhodl se, že ji bude dál studovat. Dálkově si dodělává maturitu a má i další plány. Pracuje na šestidenní turnusy a má díky tomu prostor připravovat se k přijímačkám na vysokou školu.

Nabídka volných pracovních míst

Jestliže jste nenašli vhodnou pozici, ale máte přesto zájem u nás pracovat, můžete se zaregistrovat do naší databáze. Pokud se objeví pozice odpovídající Vašim požadavkům a kvalifikaci, ozveme se Vám.

Zeptejte se nás

Napište nám, rádi vám odpovíme

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů