Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Building Information Management (BIM)

Stavebnictví, stejně jako jiné obory, čelí výzvám digitalizace. Metrostav jako přední stavební společnost investuje nemalé prostředky nejen do strojního vybavení, ale i do moderních informačních technologií, ke kterým patří BIM (Building Information Management). 

Technologie BIM se opírá o známé 3D modelování, které je už nyní hojně využíváno napříč profesemi pro jejich koordinaci v počátečních fázích přípravy projektu. Pro přípravu a řízení výroby je využití dalších možností BIM prostředí způsobem, jak zvýšit efektivitu standardně prováděných procesů. Jedná se zejména o problematiku časového řízení zakázky (4D) a na to navázaná tvorba výkazů výměr se sledováním nákladových ukazatelů (5D). V neposlední řadě také digitalizace procesů souvisejících s kontrolou kvality a dodávek realizovaného díla, díky které lze zajistit vyšší kvalitu informací o provedené stavbě pro její následný provoz a údržbu (6D).

Pro stavební firmu je zásadní zejména propojení informací BIM modelu s přípravou a realizací. Využitím potřebných informací v reálném čase a propojením účastníků on-line je možné zvýšit efektivitu při zpracování dat, realizaci a zároveň zajistit vyšší kvalitu provedení díla.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zeptejte se nás

Napište nám, rádi vám odpovíme

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav