Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Polyfunkční dům Sacre Coeur 2

Bytová výstavba
Praha

Rezidence Sacre Coeur II se nachází v Praze 5 – Smíchově mezi ulicemi Holečkova, Kmochova, Grafická a Kobrova, přímo nad tělesem strahovského automobilového tunelu (SAT) a v těsné blízkosti konstrukce servisního tunelu SAT.

Základní informace

Objednatel:

SATPO Sacre Coeur II, s.r.o.

Projektant:

4A architekti, s.r.o.

Doba výstavby:

03/2014 – 10/2016

Polyfunkční dům Sacre Coeur 2

Výjimečnost stavby

Jelikož se převážná část stavby nachází nad podzemní stavbou tunelu, jsou obě ramena půlbloku řešena jako mostové nosníky, které tunel překračují. Poslední 6. nadzemní podlaží obou domů je tvořeno penthausy se střešními terasami a tím rozšiřuje spektrum výběru nabízených bytů.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Charakteristika

Rezidence Sacre Coeur II se nachází v Praze 5 – Smíchově mezi ulicemi Holečkova, Kmochova, Grafická a Kobrova, přímo nad tělesem strahovského automobilového tunelu (SAT) a v těsné blízkosti konstrukce servisního tunelu SAT. Domy mají společný krytý parking a bytové jednotky větších a prostornějších rozměrů. Dohromady spolu tvoří objekt ve tvaru půlbloku.

Projekt v číslech

 • 13 500 m2
  Užitná plocha
 • 72
  Počet apartmánů (velikost 1+kk – 6+kk, plocha 33 m2 – 165m2)
 • 8
  Počet loftů
 • 5
  Počet penthausů (velikost 190 – 380 m2)

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav