Obytný soubor VIVUS Uhříněves – 3. etapa

Bytová výstavba
Praha - Uhříněves

Třetí etapa výstavby bytů VIVUS v Uhříněvsi zahrnovala vybudování čtyř domů označených písmeny D, E, F a G.

Základní informace

Objednatel:

Pankrác, a.s.

Projektant:

di5 architekti inženýři

Doba výstavby:

01/2018 – 09/2019

Charakteristika

Třetí etapa výstavby bytů VIVUS v Uhříněvsi zahrnovala vybudování čtyř domů označených písmeny D, E, F a G. V domech D, F, G jsou v pěti či v šesti nadzemních podlažích bytové jednotky, v jednopodlažním podzemí pak hromadné garáže. Dům E nemá suterén a kromě bytů v pěti patrech i v přízemí v něm jsou i drobné komerční prostory a společná kotelna.

Nosnou část všech objektů tvoří monolitický železobetonový stěnový systém navazující na podzemní vodonepropustnou vanu. Funkcionalistický až puristický tvar domů vytváří příjemný architektonický kontrast s barevností a členěním fasád parteru.

 

Projekt v číslech

  • 201 Počet bytů
  • 17 751 m2 Podlahová plocha
  • 3 Počet komerčních jednotek
  • 98 Počet garážových stání
  • 118 Počet parkovacích stání
  • 4 Počet dosud zahájených etap projektu

Výjimečnost stavby

Všechny bytové jednotky ze třetí etapy výstavby VIVUS byly vybaveny stanicemi Meibes, které v každém bytě umožňují úsporný průtokový ohřev topné i užitkové vody přes výměník. Byty, jejichž fasáda je zatížena hlukem z přilehlé dopravně zatížené ulice, obsahují rekuperační větrací jednotky, díky nimž není nutné větrat okny. Součástí zakázky bylo i dětské hřiště s herními prvky, petangové hřiště a prodloužení cyklostezky.