Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Lávka pro pěší přes řeku Otavu

Dopravní stavby
Písek

Architektonicky ojedinělá bezbariérová lávka přes Otavu v městské části Svatý Václav umožňuje komunikační propojení píseckých lokalit a využití přilehlých turistických tras.

Základní informace

Objednatel:

Město Písek

Projektant:

AP ATELIER. Ing. arch. Josef Pleskot

Doba výstavby:

02/2018 – 09/2018

Lávka pro pěší přes řeku Otavu

Projekt v číslech

  • 82 m
    Délka lávky z pravého břehu
  • 47 m
    Délka lávky z levého břehu
  • 3 m
    Šířka lávky
Obrázek
Obrázek

Charakteristika

Architektonicky ojedinělá bezbariérová lávka přes Otavu v městské části Svatý Václav umožňuje komunikační propojení píseckých lokalit a využití přilehlých turistických tras. Přemostění řeky se skládá ze dvou nestejně dlouhých částí, které se setkávají na plošině čtvercového tvaru, jež je ukotvena na pilíři založeném v říčním korytě. Celková geometrie pylonů, lan a táhel zajišťuje stabilitu konstrukce a dodává stavbě technicistní a moderní charakter.

Výjimečnost stavby

Řešení písecké lávky je založeno na netradičním spojení dvou konstrukčních systémů – část lávky z pravého břehu je visutá na dvou lanech parabolického tvaru a z levého je zavěšená na třech dvojicích závěsů. Těleso obou částí lávky je celosvařované, trojboké a příhradové z trubek spojovaných na pronik. Provedení stavby i řemeslné zpracování konstrukcí je dokonalé a přispívá k výtečnému vyznění celého záměru známého architekta, místního rodáka.

Obrázek
Obrázek

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav