Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Aqualand Moravia

Občanské stavby
Pasohlávky

Nejmodernější aquapark s největším počtem zastřešených atrakcí v ČR.

Základní informace

Objednatel:

ŽS Real, a.s.

Projektant:

ČERNOPOLNÍ s.r.o.

Doba výstavby:

02/2012 – 07/2013

Aqualand Moravia

Projekt v číslech

 • 3476 m2
  Celková plocha bazénů
 • 3541 m3
  Celkový objem bazénů
 • 167 m2
  Celková plocha wellness
 • 185 m3
  Celkový objem wellness
 • 9 autobusů
  Počet parkovacích míst
 • 350 automobilů
  Počet parkovacích míst
Obrázek

Charakteristika

Nejmodernější aquapark s největším počtem zastřešených atrakcí v ČR. Vzhled vnitřních prostor je inspirovaný podobou římských lázní.


Pro milovníky relaxace je zde rozsáhlé wellness - sauny, Hammam lázně, venkovní bazén s výhledem na Pálavu i kryokomora. Pro relaxační bazény a wellness procedury se využívá voda s vysokým obsahem sirovodíku a minerálních látek z geotermálního vrtu Mušov dosahující teploty až 46°C.

Občerstvení zajišťují 4 bary a 2 restaurace s kapacitou 480 míst.

Obrázek

Výjimečnost stavby

Hala atrakcí má železobetonovou obvodovou stěnu o tloušťce pouhých 25 centimetrů, vyztuženou sloupy. Stěny přitom dosahují výšky přes 15 metrů. Tuhost konstrukce zajišťuje až střecha tvořená dřevěnými lepenými vazníky, ztužidly a záklopem.


Veškeré přívody pro masážní trysky a perličky museli stavbaři instalovat před betonáží do vyarmované konstrukce vířivek. Posléze musely vydržet betonáž, prováděnou ve čtyřech taktech. Potrubí bylo po celou dobu natlakované a pod neustálým dohledem. Dále bylo nutné s ohledem na velké množství vody pohlídat přechody materiálů, například napojení hydroizolace podlahy na lem nerezového bazénu, dilatace objektu, styk svislé a vodorovné konstrukce apod.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav