Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Slavnostní zahájení rekonstrukce Nemocnice České Budějovice

Slavnostní zahájení rekonstrukce Nemocnice České Budějovice

20. 11. 2019
Aktuality

Nemocnice České Budějovice, a.s. slavnostně zahájila přístavbu a přestavbu pavilonu CH. Práce na první etapě potrvají zhruba 900 dní

Pavilon CH Nemocnice České Budějovice, a.s. čekají významné změny. Nemocnice se pustila do jeho přestavby a přístavby, přičemž práce na první etapě by měly být dokončeny zhruba za 900 dní. Slavnostní zahájení prací se uskutečnilo ve čtvrtek 21. listopadu.

„Svým finančním objemem se jedná o nejrozsáhlejší stavební investici v historii nemocnice. Náklady na první etapu stavebních úprav pavilonu CH ve výši 988 milionů Kč bez DPH bude českobudějovická nemocnice z větší části hradit z vlastních zdrojů s investiční podporou Jihočeského kraje, který je jejím zřizovatelem,“ uvádí předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

„Přístavba a přestavba pavilonu CH je dalším milníkem českobudějovické nemocnice, který povede ke zvýšení poskytované péče a navýšení komfortu pro pacienty. Je součástí uceleného projektu přestavby nemocnice, jehož cílem je přesun veškerých provozů z dolního areálu nemocnice do areálu horního,“ uvádí hejtmanka Jihočeské kraje Mgr. Ivana Stráská.

Vedení nemocnice upozorňuje, že si stavební práce vyžádají nutná přechodná omezení – co do pohybu osob i vozidel. Počítat se musí i se zvýšenou hlukovou zátěží. Našim pacientům se omlouváme za snížení komfortu jejich vyšetření či léčby a prosíme je o trpělivost,“ dodává MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

V první etapě stavby bude mimo jiné vybudováno 12 operačních sálu v rámci komplexu nově vznikajících centrálních operačních sálů (COS), jejichž součástí bude také nová Centrální sterilizace. Další částí stavby bude šestnáctilůžková multioborová jednotka intenzivní péče (JIP), 4 standardní lůžkové stanice s celkovou kapacitou 126 lůžek (2 stanice po 30 lůžkách a 2 stanice po 33 lůžkách). Vybudováno bude také rozsáhlé technické zázemí.

Během druhé etapy, která naváže na první fázi stavby, vznikne například dalších 6 operačních sálů, druhá 16 lůžková multioborová JIP, 3 standardní lůžkové stanice s celkem 96 lůžky, druhý centrální pooperační dospávací pokoj se 13 lůžky a veškeré ambulantní provozy Očního oddělení, ORL, Ortopedie a Plastické chirurgie, které jsou v současnosti v Dolním areálu Nemocnice České Budějovice, a.s. Provedena bude i rozsáhlá přestavba urgentního traumatologického příjmu spočívající ve zvětšení prostor ambulancí a také v rozšíření pracovišť Radiologického oddělení.

Stavbu realizuje sdružení firem OHL ŽS, a.s. a Metrostav, a.s.

hcal8pwz3e6jgq1nxorj.jpgzzps9xccxefrbvtxq4tb.jpged6qdpfb2bprjuowsi5b.jpg

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav