Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • O Velikonočním pondělí si to na autodromu rozdají cyklisté

O Velikonočním pondělí si to na autodromu rozdají cyklisté

8. 2. 2018
zdroj: Homér Zpravodajství (nov)
Napsali o nás

MOST - Mostecký autodrom přichází s další novinkou. Jde o cykloštafetu, která bude mít premiéru o Velikonočním pondělí 2. dubna. Akce je potvrzením tendence autodromu směřovat stále více činností také do nemotoristických sportovních a relaxačních aktivit ve svém areálu.

Cykloštafetu pořadatelé vypsali pro pětičlenná družstva ve třech kategoriích: muži, ženy a smíšená družstva mužů a žen. Celková délka závodu je 21,060 kilometru. Každý člen družstva objede co nejrychleji jedno kolo v délce 4,212 metru, poté předá v cíli štafetový kolík svému kolegovi. „Družstvo, jež se přihlásí do závodu předem prostřednictvím webu autodromu, zaplatí 500 Kč. Startovné uhrazené na místě v den závodu bude o 100 dražší,“ upřesnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Michaela Rosenkranzová Prezentaci je vyhrazen čas od 11 do 13 hodin ve startovní věži autodromu, závod odstartuje přesně ve 14 hodin. Nejrychlejší tři družstva v každé kategorii získají poháry a věcné ceny. „U příležitosti velikonočních svátků poslouží za štafetový kolík pomlázka, kterou si každé družstvo musí přivézt. Důležité tedy je, aby si nikdo pomlázku nezapomněl,“ upozornila Michaela Rosenkranzová.

            I když závodit budou pouze dospělí, na své si přijdou i děti. „Zveme k nám do areálu na Velikonoční pondělí celé rodiny. Pro děti jsme připravili od 10 do 13.30 hodin stylový doprovodný program. Kromě skákacího hradu a dalších atrakcí rozmístíme podél cílové rovinky okruhu velikonoční čokoládová vajíčka, která budou chlapci a dívky hledat. Úspěšní nálezci si svůj úlovek pochopitelně ponechají a mohou si na něm pochutnat,“ doplnila Michaela Rosenkranzová.

            V souladu s filozofi í zpřístupnit areál autodromu co největšímu počtu zájemců o aktivně strávený čas i při aktivitách nesouvisejících přímo s motorismem se například loni v listopadu uskutečnil 1. ročník amatérského běžeckého půlmaratonu, letitou tradici má pak na velkém okruhu autodromu každoroční červnový Olympijský běh. Autodrom byl také předloni a loni jednou ze zastávek pro časovku na trase celostátního vytrvalostního závodu smíšených družstev handicapovaných i zdravých cyklistů Metrostav handy cyklo maraton.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav