Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Brno: Začíná velká rekonstrukce zázemí a střechy Janáčkova divadla

Brno: Začíná velká rekonstrukce zázemí a střechy Janáčkova divadla

1. 7. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz PV
Napsali o nás

Statutární město Brno jako investor rozsáhlé rekonstrukce Janáčkova divadla předalo tuto významnou brněnskou budovu stavebním firmám, které zde budou následujících 14 měsíců pracovat na velké rekonstrukci zázemí a střechy.

Statutární město Brno jako investor rozsáhlé rekonstrukce Janáčkova divadla předalo tuto významnou brněnskou budovu stavebním firmám, které zde budou následujících 14 měsíců pracovat na velké rekonstrukci zázemí a střechy. Rekonstrukci bude provádět sdružení firem Metrostav, IMOS a OHL pro Janáčkovo divadlo.

"Ve čtvrtek 29. června došlo k podpisu smlouvy, nyní si předáváme staveniště a předpokládám, že stavební práce začnou probíhat už v příštím týdnu. Jejich dokončení je ve smlouvě stanoveno na konec srpna příštího roku tak, aby se zde na podzim 2018 mohl odehrát další ročník významného festivalu Janáček Brno,“ uvedl náměstek primátora pro oblast investic Richard Mrázek. "Jsme si vědomi významu této budovy a uděláme vše pro to, abychom rekonstrukci provedli řádně a v termínu," řekl za sdružení firem Metrostav, IMOS a OHL pro Janáčkovo divadlo Jaroslav Heran z Metrostavu. "Před rekonstrukcí bylo nezbytné divadlo vystěhovat – to znamená například archiv celé historie 130 let divadla, kostýmní sklad i zázemí celého operního souboru. To je ale něco, s čím je potřeba počítat, protože je potřeba opravit největší divadlo v zemi. A je potřeba ocenit, že město do této rekonstrukce investuje," doplnil ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser. Při opravách budovy Janáčkova divadla se rozšíří sociální zařízení, zmodernizují se interiéry diváckých prostor i bufet. Kompletně se opraví provozní prostory divadla, včetně zázemí pro zaměstnance a jevištní technologie. Počítá se také s rekonstrukcí veškerých rozvodů. Rovněž budou opraveny příjezdové, přístupové a parkovací plochy k provozní části budovy divadla. Za špatný stav střechy může konstrukce K tomu se přidá také rekonstrukce střechy. Při upevňování nové vzduchotechniky se totiž přišlo na její špatný stav. Rekonstrukce střechy nebyla do rozsahu rekonstrukčních prací původně zahrnuta, neboť se naposledy opravovala v roce 2005. Tehdy však došlo pouze k opravě svrchní krytiny, a nikoliv k celkové rekonstrukci nosné části střechy. Za špatný technický stav střechy Janáčkova divadla může konstrukční vrstva, která je tvořena betonovými prefabrikovanými střešními deskami, tzv. Čiževského deskami. Původní prefabrikované střešní desky nyní nahradí dělníci modernější konstrukcí. Ta umožní zavěšení prvků vzduchotechniky, které se nevejdou do prostoru divadla. Rekonstrukce budovy Janáčkova divadla byla dlouhodobě plánována ve spolupráci s Národním divadlem Brno, které na této scéně působí. Po dobu rekonstrukce Janáčkova divadla bude působit v náhradních prostorách.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav