Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Metrostav Development chystá investice za miliardy

29. 11. 2017
zdroj: E15 Byznys Daniel Novák
Napsali o nás

Do několika měsíců hodlá Metrostav Development podepsat smlouvu o akvizici nového kancelářského projektu. Současně připravuje další investici do bytů v Praze 3.

Developerská část skupiny Metrostav sice řeší výstavbu kancelářského komplexu Palmovka Open Park v Praze 8, současně už ale připravuje další projekty. Budou se týkat bytů i kanceláří. Celková investice se má pohybovat v nižších jednotkách miliard korun.

„Jednáme o koupi dalšího administrativního projektu.

Smlouvu bychom měli podepsat v březnu,“ uvedl generální ředitel společnosti Metrostav Development Ondřej Buršík.

            Ve hře je administrativní projekt o zhruba dvaceti tisících metrech čtverečních budoucích kanceláří. Bude to jen o málo menší budova než kanceláře, které developer staví u Palmovky. Přesnou lokalitu ani jméno prodejce šéf developerské větve Metrostavu neuvedl. Připustil však, že k projektu teprve bude nutné sehnat potřebná povolení.

„Na podobné akvizice je správná doba. Sehnat projekty s územním rozhodnutím je téměř nemožné,“ uvedl Jan Hospodář, partner v poradenské společnosti 108 Investment Advisory. Cena za podobně velký projekt, o němž jedná Metrostav Development, podle investičního specialisty převýší sto milionů korun. Nákup dalšího administrativního projektu odpovídá strategii Metrostavu být kancelářským i bytovým developerem.

V případě rezidencí se firma soustředí na výstavbu projektu Na Vackově v Praze 3.

„V příštím rok tam dáme do prodeje 366 bytů, které postavíme v rámci jedné etapy,“ připomněl Ondřej Buršík. Stavaři by měli poprvé kopnout do země na konci příštího roku. Investice do projektu dosáhne 900 milionů korun. Výstavbu Metrostavu na Žižkově znepříjemňuje vleklý spor o parcely související s kontroverzní restitucí pozemků po velkostatkáři Bečvářovi. Některé z těchto parcel, o které se vedou soudní spory, zasahují právě do projektu Na Vackově.

            Podle ředitele Metrostavu Development se to týká sedmi stovek budoucích bytů. Zároveň však podle něho platí, že bankovní instituce a další partneři jsou již přesvědčeni o tom, že na pozemky neměli restituenti nárok, a vycházejí developerské části Metrostavu vstříc.

 ***

Na Vackově v Praze 3 dá Metrostav v příštím roce do prodeje 366 bytů, které postaví v jedné etapě.

Projekt na Palmovce má první nájemce V době dokončení hrubé stavby administrativního centra Palmovka Open Park má už nájemce zajištěno přes čtyřicet procent plánované kapacity. Metrostav Development zatím odtajnil jména dvou budoucích nájemců. Prvním je společnost Lagardere Travel Retail. To je provozovatel například trafik Relay, kaváren Costa Cofee nebo pekařství Mr. Baker. Druhým známým nájemcem je pojišťovna Euler Hermes. Do kanceláří v Praze 8 investuje Metrostav Development více než miliardu korun. V rámci stejné lokality má kanceláře a byty ještě skupina Crestyl.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav