Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Nový pavilon začne nemocnice stavět na jaře

18. 2. 2018
zdroj: Mladá fronta DNES Kraj Liberecký (ČTK)
Napsali o nás

JABLONEC NAD NISOU Nový pavilon intenzivní péče v Městské nemocnici v Jablonci nad Nisou se začne stavět letos na jaře. Výstavba bude stát přes 150 milionů korun a potrvá dva roky. O zakázku usilovaly čtyři firmy, nejlepší nabídku dala společnost Metrostav. „Příští týden bychom měli podepsat smlouvu, pokud se někdo neodvolá,“ řekl náměstek primátora Miloš Vele. Jablonecká radnice je připravena vybudování pavilonu zaplatit ze svého rozpočtu. Žádá sice o dotaci z krajského fondu podpory páteřních nemocnic, na výsledek ale čekat nehodlá. „Když jsme před tím čekali, mělo za následek, že už to vybraná firma nebyla schopna za vysoutěžené peníze postavit,“ uvedl primátor Petr Beitl (ODS).

            Jablonec zakázku na výstavbu pavilonu poprvé vypsal před dvěma lety a i tehdy ji vyhrál Metrostav. Cena byla tehdy asi o 18 milionů korun nižší než nyní. Radnice ale musela soutěž zrušit kvůli dlouhé prodlevě při neúspěšném čekání, zda získá od státu sedmdesátimilionovou dotaci. Metrostav zahájení prací podmiňoval zvýšením částky, kterou dostane za stavbu. Poukazoval jiné ceny stavebních prací. Podmínky výběrového řízení ale zvýšení ceny neumožňovaly, a tak muselo město soutěž vypsat znovu.

            Nový pavilon bude největší investicí v nemocnici za posledních deset let. Nemocnice ho potřebuje. „Osm lůžek intenzivní péče už nestačí, téměř denně musíme odkládat kvůli nedostatku lůžek plánované operace, někdy i posílat pacienty domů. Často musíme dříve překládat pacienty z intenzivních lůžek na normální pokoje, což je velkou zátěží pro ošetřující personál,“ řekl již dříve ředitel nemocnice Vít Němeček. Projekt počítá s dalšími čtyřmi lůžky intenzivní péče pro chirurgii, ale vznikne i prostor pro rozšíření ARO ze současných šesti na osm lůžek nebo dokonce deset.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav