Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Po novém mostě už začaly jezdit vlaky

10. 12. 2017
zdroj: Plzeňský deník Titulní strana PAVEL KORELUS
Napsali o nás

Práce u hlavního nádraží v Plzni jsou v polovině.

Plzeň – V pátek vjel první vlak na nový železniční most přes Mikulášskou ulici u plzeňského hlavního nádraží. Stavba tedy úspěšně prošla zátěžovou zkouškou, má čerstvě po kolaudaci a zhruba rok bude ve zkušebním provozu.

            „Protože pondělní zátěžové zkoušky nového mostu i páteční místní šetření prokázaly, že je vše v pořádku, mohl být v pátek Drážním úřadem oficiálně povolen zkušební provoz.

Stalo se tak kolem druhé hodiny odpolední,“ uvedl mluvčí Drážního úřadu Martin Novák.

            Znamená to také, že v plzeňském železničním uzlu teď vlaky jezdí po obou mostech, ovšem jen na pár měsíců. Příští rok se stavbaři pustí do jižního mostu a situace se bude opakovat. Most zmizí na přelomu února a března, pak se začne stavět nový. Stavba bude v porovnání se severním mostem o čtyři měsíce rychlejší, potrvá do srpna. Spolu s mostem bude Metrostav budovat ještě podchody a rekonstruovat nástupiště, vše vyjde na miliardu korun.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav