Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Dostavba D6 začíná, obchvat Řevničova postaví Metrostav, Eurovia a Swietelsky

Dostavba D6 začíná, obchvat Řevničova postaví Metrostav, Eurovia a Swietelsky

10. 12. 2017
zdroj: zdopravy.cz Jan Šindelář
Napsali o nás

Ředitelství silnic a dálnic se podařilo dotáhnout do konce dva důležité tendry na dostavbu dálnice D6. Obě stavby tak začnou ještě před koncem roku, konkrétně jde o prodloužení dálnice od Nového Strašecí k Řevničovu a navazující obchvat Řevničova a Krušovic. Slavnostní poklepání základního kamene se uskuteční zítra po poledni. Především Řevničov a Krušovice působí dnes na trase z Prahy do Karlových Varů jako špunt.

Soutěže měly relativně hladký průběh, ačkoliv u čtyřkilometrového obchvatu Řevničova byl vyřazen nejlevnější uchazeč, sdružení Alpine Bau a Berger. To nabídlo, že zmíněný úsek dálnice postaví za 1,066 miliardy korun, tedy za 67 procent ceny očekávané projektantem. „Tyto firmy neměly v pořádku přílohy ke smlouvě o dílo v rámci nabídky,“ sdělil mluvčí ŘSD Jan Studecký. Místo nich tak budou stát s kladívky kolem základního kamene šéfové společností Metrostav, Eurovia a Swietelsky, které se sdružily a přišly s druhou nejnižší cenou, jen o osm milionů vyšší než Alpine Bau a Berger. Stavba může začít ještě před Vánoci i proto, že se vyřazení uchazeči vzdali odvolání.

Bez práce ale nezůstanou, neboť díky nejnižší ceně získali jako konsorcium Habau, Alpine Bau, Berger Bohemia a Berger Bau stavbu 5,6 kilometru dlouhého úseku Nové Strašecí – Řevničov. Uskupení nabídlo cenu 745 milionů bez DPH, což představuje necelých 65 procent předpokládané ceny.

Obě stavby by měly být hotové za tři roky. Současně s nimi mělo začít i odstraňování dalšího špuntu na trase Praha – Karlovy Vary v podobě stavby osmikilometrového obchvatu Lubence. Tam ale stále běží lhůty pro odvolání, zahájení stavby se tak odkládá na začátek roku 2018.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav