Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Stavba další části dálnice D6 začala, za tři roky odstraní hned dva dopravní „špunty“

Stavba další části dálnice D6 začala, za tři roky odstraní hned dva dopravní „špunty“

11. 12. 2017
zdroj: ct24.cz Domácí kasparm
Napsali o nás

Na Rakovnicku začala stavba další části karlovarské dálnice D6. Jde o úsek od Nového Strašecí k Řevničovu a navazující obchvat Řevničova. Oba úseky by měly být hotové do srpna 2020, karlovarská dálnice se tak prodlouží o deset kilometrů. Stát za to zaplatí přes 1,8 miliardy korun, část nákladů má pokrýt evropská dotace.

Nová část dálnice odvede dopravu od obydlených míst, kromě Řevničova se uleví také Krušovicím. Nynější silnice I/6 vede přímo oběma obcemi, které tak často působí jako „špunt“. „Jsme rádi, že to konečně začne, protože o dálnici se tady mluví několik desetiletí,“ uvedla starostka Krušovic Markéta Fröhlichová.

Kompletní dostavba dálnice D6 z Prahy do Karlových Varů a Chebu je zásadní nejen pro Rakovnicko, ale i pro Karlovarský kraj. D6 má dosud zprovozněných 90 kilometrů, nyní začala výstavba dalších deseti a příprava zbývajících 75 kilometrů pokračuje.

 Nejblíže k zahájení má obchvat Lubence, jehož stavba měla původně začít letos. Stavbaři se do něj pustí ale až na začátku příštího roku. „Zbývajících osm dálničních úseků bychom chtěli zahájit během následujících pěti let,“ věří generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

 Na aktuální stavby má navázat úsek kolem Krupé na Rakovnicku, na kterém začnou práce podle předpokladů v roce 2019. Ve stejném roce by se mohlo začít stavět i na dalších dvou chybějících úsecích D6 ve Středočeském kraji, u Hořesedel a Hořoviček. Naopak nejdále k zahájení mají úseky v Karlovarském kraji, podle aktuálních údajů nebudou dokončeny dříve než v roce 2025.

             Fakta

            Dva nově budované úseky dálnice D6

Nové Strašecí – Řevničov

délka: 5,5 km

plocha vozovek: 141 tisíc m2

zhotovitel: Berger Bohemia + Alpine Bau CZ + Habau CZ

cena dle smlouvy: 745 milionů korun

termín výstavby: 12/2017–8/2020

Řevničov, obchvat

délka: 4,2 km

plocha vozovek: 107 tisíc m2

zhotovitel: Metrostav + Eurovia CS + Swietelsky stavební

cena dle smlouvy: 1,074 miliardy korun

termín výstavby: 12/2017–8/2020

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav