Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Kroměříží projeli účastníci maratonu cyklistů, má pomoci handicapovaným

Kroměříží projeli účastníci maratonu cyklistů, má pomoci handicapovaným

4. 8. 2017
zdroj: Kroměřížský deník Kroměřížsko (hed)
Napsali o nás

Kroměříž – Metrostav Handy Cyklo Maraton: takový název nese akce, která ve čtvrtek projela také Kroměříží. Čtyřiatřicet čtyřčlenných nebo osmičlenných týmů se střídá štafetově zhruba po 25 až 30 kilometrech, složeny jsou přitom ze zdravých i handicapovaných sportovců a nadšenců.

            Akci pořádá nezisková organizace Cesta za snem, která pomáhá lidem po úrazu dostat se z pocitu méněcennosti a žít dál plnohodnotně svůj život.

            „Letošní rok se tento maraton jel po barokních památkách, v Kroměříži tak cyklisté mohli vidět třeba místní zámek postavený právě ve slohu raného baroka,“ poznamenala Michaela Mikulenková, která účastníky v kroměřížském průjezdním bodě přivítala.

            Loňská držitelka ocenění Žena regionu sama pořádá podobné projekty na pomoc handicapovaným a cyklisty pozdravila společně s kolegyní Gabrielou Rygrovou.

Aktéři maratonu pak zamířili do Štramberka a dalších měst, celkem by měli projet 26 průjezdních bodů a skončit na pražské Kampě.

            „Upřímně obdivujeme všechny týmy, které maraton jedou a i přes horké počasí a únavu neztrácejí elán. V Kroměříži je nemile překvapilo jen to, že se navzdory původním informacím neměli možnost osprchovat,“ dodala Michaela Mikulenková.

            Sportovci si vytkli za cíl ujet celkem 2222 kilometrů za 111 hodin. Kroměříží měli projíždět ve čtvrtek mezi 4.30 do 23.59 hodin, ale první tým nazvaný Praha na kole dětem dorazil už tři minuty před třetí. Maraton pak v Kroměříži uzavřel tým Business Lease – Sport pomáhá.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav