Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Nové depo autocisteren postaví na letišti za půl miliardy Hochtief a Metrostav

Nové depo autocisteren postaví na letišti za půl miliardy Hochtief a Metrostav

28. 1. 2018
zdroj: zdopravy.cz Jan Šindelář
Napsali o nás

Nové depo autocisteren postaví na letišti za půl miliardy Hochtief a Metrostav

29.1.2018    zdopravy.cz    str. 0  

    Jan Šindelář    ČR-Metrostav, Subterra   

Pražské letiště dotáhlo do finále půlmiliardový projekt na modernizaci systému zásobování palivem. Po roce a půl se podpisem smlouvy završila soutěž na výstavbu nového depa autocisteren a nového produktovodu ze stáčiště leteckých pohonných hmot.

S cenou 483 milionů uspělo mezi sedmi zájemci sdružení Hochtief a Metrostav. Stavět se začne v březnu, dokončení stavby se předpokládá v květnu příštího roku. „Přínosem pro Letiště Praha bude nejen zvýšení kapacit výdeje leteckých pohonných hmot a tím uspokojení vyšší poptávky dopravců po jejich dodávkách, ale také zvýšení bezpečnosti,“ uvedl mluvčí letiště Roman Pacvoň.

Jedním z důvodů přesunutí depa je i skutečnost, že jeho současné umístění brání některým rozvojovým projektům. Staré depo leží v blízkosti novějšího Terminálu 2, kde je jeho kapacita omezena místem, navíc překáží plánovaným investicím do pojezdových ploch a nového prstu pro cestující. Nové depo vznikne za Terminálem 1 v blízkosti nákladové zóny letiště.

Plnění letadel palivy zajišťují na Ruzyni soukromé firmy Unipetrol, Total a MOL, letiště je majitelem infrastruktury. Samotnou dopravu paliva na letiště přitom ze sta procent zajišťují vlaky, autocisterny jsou využívány pouze k přepravě po areálu.

Společnost Hochtief není ve výstavbě infrstruktury pro leteckou dopravu nováčkem. Aktuálně buduje nový terminál na letišti v Českých Budějovicích, stavěla řídící věž v Ostravě nebo středisko Řízení letového provozu v Jenči.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav