Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Provoz na výpadovce úplně ustane. Potrvá to celý víkend

Provoz na výpadovce úplně ustane. Potrvá to celý víkend

15. 8. 2017
zdroj: Havlíčkobrodský deník Vysočina/Havlíčkobrodsko ZUZANA RODOVÁ
Napsali o nás

Trasa mezi Jihlavou a Pelhřimovem bude o třicet kilometrů delší

Jihlava – Doprava na výpadovce z Jihlavy na Pelhřimov o víkendu zcela utichne. Jeden z důležitých silničních tahů na Vysočině, silnice druhé třídy číslo 602, totiž bude v sobotu a v neděli úplně uzavřen. Silničáři tam budou pokládat finální vrstvu vozovky, a to v úseku mezi mostem u Jihlavského tunelu až k odbočce na Polygon Jihlava-Hosov. Na řidiče tak čeká několikakilometrová objízdná trasa, která povede přes Třešť.

            „Z důvodu pokládky horních oboustranných vrstev bude celou sobotu 19. a neděli 20. srpna zcela uzavřen pravý i levý jízdní pruh,“ potvrdil pracovník odboru dopravy jihlavského magistrátu Hynek Schimmer.

Vyznačená obousměrná objízdná trasa pro veškerý provoz, kromě autobusové dopravy, povede přes Třešť. Pokud tedy motoristé budou chtít jet třeba z krajského města směrem na Pelhřimov, tak po projetí Jihlavským tunelem budou muset pokračovat stále rovně po obchvatu města.

Už nebudou moct odbočit vpravo na krajskou silnici druhé třídy číslo 602, jak tomu bylo doposud.

            „Objížďková trasa o víkendu povede z Jihlavy přes Rančířov, Čížov, Vílanec, Suchou, Prostředkovice, Stonařov, Třešť, Jezdovice, Salavice a Kostelec u Jihlavy,“ vyjmenoval Schimmer. Cestu si tak řidiči prodlouží o více než třicet kilometrů. Autobusy budou jezdit obousměrně po silnici třetí třídy vedoucí přes Rantířov, Vyskytnou nad Jihlavou a Ježenou. „Poté se napojí na silnici druhé třídy číslo 602,“ uvedl Schimmer. Odtamtud už pak budou pokračovat směrem na Třešť nebo Pelhřimov. Linkové spoje tak o nadcházejícím víkendu pojedou trasu o téměř jedenáct kilometrů delší, což se může projevit jejich zpoždění oproti jízdnímu řádu. Touto úplnou uzavírkou bude dokončena první a druhá etapa modernizace jihlavské výpadovky na Pelhřimov. Ale už v pondělí se silničáři pustí do třetí etapy v úseku podél jihlavské části Hosov. Uzavřen bude nejprve levý jízdní pruh a během čtvrté etapy pravý jízdní pruh. Provoz tam bude veden v jednom jízdním pruhu střídavě za pomoci světelných signalizačních zařízení,“ dodal Schimmer. Autobusy budou ale jezdit přímo hosovskými ulicemi.

            Úsek vedoucí podél Hosova musejí silničáři opravit v obou směrech do neděle 10. září. „Během druhého víkendu v září tedy budou pokládat finální vrstvu a silnice bude zcela uzavřena,“ upozornil Schimmer.

            Opravy výpadovky na Pelhřimov jsou rozfázované do šesti etap. Zhotovitelem rekonstrukce této silnice je stavební firma Metrostav.

Dle dokumentu evidence uzavírek by mělo být vše hotovo do tří měsíců. „Modernizace celého úseku silnice 602 Jihlava – Dvorce skončí v říjnu,“ sdělil Schimmer. V harmonogramu prací a uzavírek je uvedený termín do 8. října. Oprava vyjde téměř na 44 miliony korun bez DPH.

„Modernizace celého úseku silnice 602 Jihlava – Dvorce skončí v říjnu.“ Hynek Schimmer, Magistrát města Jihlavy 

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav