Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Developeři investují ve velkém do přestavby okolí pražské Palmovky. Crestyl dá za další etapu svého projektu 1,3 miliardy

Developeři investují ve velkém do přestavby okolí pražské Palmovky. Crestyl dá za další etapu svého projektu 1,3 miliardy

22. 8. 2017
zdroj: ihned.cz
Napsali o nás

Celkem 1,3 miliardy korun investuje developerská skupina Crestyl do výstavby dalších bytových domů v Libni.

Dock Marina Boulevard bude závěrečnou fází rezidenčního projektu Dock. Dokončení je plánováno na konec léta 2019.

Vedle Crestylu provádí rozsáhlou výstavbu také společnost Metrostav Development. Věří, že se Palmovka během několika let promění v administrativní centrum podobné Andělu.

Do okolí pražské Palmovky investují developeři miliardy. Crestyl se v současné době pouští do finální etapy rezidenční části svého projektu Dock, který buduje u dvou slepých ramen Vltavy na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic. Jedná se o novou čtvrť v hodnotě 7,5 miliardy, která po dokončení nabídne celkem 120 tisíc metrů čtverečních komerčních i rezidenčních ploch. Finální fáze, která aktuálně odstartovala, nese název Dock Marina Boulevard a vyjde na 1,3 miliardy korun.

"Souběžně s již běžící stavbou třetí etapy Dock River Watch jsme se rozhodli zahájit výstavbu i vůbec poslední rezidenční části Marina Boulevard. Celý rezidenční komplex dokončíme do konce léta 2019," popisuje ředitel developerské skupiny Crestyl Omar Koleital.

Finální etapa se skládá z celkem pěti nízkopodlažních domů, ve kterých se bude nacházet přibližně 150 bytů. Rozloha nejmenších se bude pohybovat okolo 30 metrů čtverečních, největší pak nabídnou až 250 metrů čtverečních ploch. Ve vrchních patrech se budou nacházet střešní byty se soukromými bazény a předzahrádkami.

Součástí komplexu je mimo jiné privátní jachtařský klub s marinou, kavárny a další služby. V současné době jsou již dokončeny kancelářské budovy Dock in One a Dock in Two. Na svém místě již stojí také zmíněná marina, rezidenční komplex Dock Marina View a první dvě etapy rezidence Dock River Watch.

Skupina Crestyl není jediná, která v okolí stanice metra Palmovka staví. Do lokality ve velkém investuje také Metrostav Development, developerská odnož největší stavební skupiny v Česku – Metrostavu. Projekt Nová Palmovka, který si od firmy objednala před časem radnice Prahy 8, se sice zatím kvůli soudním sporům nepodařilo dokončit, jen o několik set metrů dál však společnost aktuálně buduje zcela novou administrativní čtvrť. Ambice společnosti Metrostav Development jsou přitom následující: proměnit pomocí kancelářské výstavby Palmovku v administrativní centrum srovnatelné s pražským Andělem.

Projekt s názvem Palmovka Open Park vzniká mezi Libeňským mostem a nedalekým sídlem skupiny Metrostav. Dohromady se jedná o tři budovy, které budou disponovat plochami o rozloze 43 tisíc metrů čtverečních. Ve dvou případech se jedná o novostavby, třetí budova pak vznikne kompletní rekonstrukcí staré průmyslové haly, která je památkově chráněná. Pokud vše půjde podle plánů, výstavba by mohla být dokončena na jaře příštího roku. Kdo bude v nových prostorách sídlit, zatím není jasné. Podle realitních poradců by však právě modernizované prostory historické haly mohly být atraktivní například pro IT Firmy.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav