Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Metrostav staví v Turecku podzemní lanovku za tři čtvrtě miliardy korun

Metrostav staví v Turecku podzemní lanovku za tři čtvrtě miliardy korun

4. 9. 2017
zdroj: zdopravy.cz, Jan Sůra
Napsali o nás

Dceřiná firma Metrostavu  Metrostav Ankara Inşaat vyhrála v Turecku soutěž na stavbu podzemní lanovky Aşiyan – Rumeli Hisarüstü v Istanbulu na březích Bosporu. Stavbu za 29 milionů euro, tedy zhruba tři čtvrtě miliardy korun, má dokončit do dvou let.

Podzemní lanovka propojí luxusní čtvrť Bebek na evropské straně Bosporu s pahorkem, na němž stojí nejen historická pevnost Rumelihisari, ale hlavně tam vede navazující trasa metra.

Turecká dcera Metrostavu má postavit tunel vybudovaný Novou rakouskou tunelovací metodou, obě stanice i samotnou lanovou dráhu včetně vozů a kolejových systémů. Délka tunelu  je 815 m, sklon tunelu je 13%, mezi oběma stanicemi je převýšení zhruba sto metrů.

„V současné době se pracuje na vyjasnění koncepčního projektu a v blízké době bude dokončen prováděcí projekt vertikální šachty a přístupového tunelu pro ražbu traťového tunelu, kde stavební práce začnou,“ řekl mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav