Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Lávka spojí Hradiště se Svatým Václavem

12. 9. 2017
zdroj: Českokrumlovský deník Českokrumlovsko - Jižní Čechy (lk)
Napsali o nás

Dílo architekta Josefa Pleskota bude stát 33 milionů korun.

Písek – Už na jaře by si mohli chodci i cyklisté krátit cestu z Hradiště ke Sv. Václavu a do centra města přes novou lávku, o jejíž stavbě se v Písku diskutuje už několik let. Lávka z dílny architekta a píseckého rodáka Josefa Pleskota bude součástí cyklistické stezky a chodníku spojujících Hradiště s průmyslovou zónou.

            Celkové náklady se odhadují na padesát milionů korun. Samotnou lávku vysoutěžila firma Metrostav za 33 milionů korun, což je o dva miliony méně, než počítal projekt. Stavba by měla začít co nejdřív a do osmi měsíců by měla takzvaná Pleskotova lávka stát. Město chce na akci získat dotaci. „Podali jsme žádost do Integrovaného regionálního operačního programu, kde bychom mohli dosáhnout až na dvacet milionů korun,“ konstatoval místostarosta Písku Josef Knot. Kdyby tady Písečtí nebyli úspěšní, v záloze mají ještě Státní fond dopravní infrastruktury.

Akce se však bude dělat bez ohledu na dotaci. Současně s lávkou se bude stavět a upravovat také část cyklostezky a chodníku vedoucích kolem sportovišť k hotelu Cadillac a na pravém břehu kolem areálu Jitexu v celkové délce 1473 metrů.

Pleskotovu lávku řešili zastupitelé už v roce 2013, kdy ji do rozpočtu roku následujícího nezahrnuli. Názory se nekřížily jen mezi koalicí a opozicí, ale i uvnitř tehdejší koalice.

Maketa lávky je vystavena ve 2. patře budovy MÚ Písek v Budovcově ulici.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav