Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Čeští tuneláři jsou ve světě žádaní. Podívejte se, jak zahájili ražbu na Islandu

Čeští tuneláři jsou ve světě žádaní. Podívejte se, jak zahájili ražbu na Islandu

8. 10. 2017
zdroj: reflex.cz Video
Napsali o nás

Tuneláři z Metrostavu začali v září razit přes pět kilometrů dlouhý tunel Dýrafjordur. Na Islandu firma působí už jedenáct let. Zakázka, jež pro Metrostav představuje hodnotu zhruba miliardy korun, vzniká na poloostrově v západních fjordech na největrnějším místě ostrova.

 

Během léta probíhaly v režii Metrostavu na Islandu přípravné práce. Vzniklo zázemí ražby, tři vytápěné haly, stavební dvůr, betonárna a ubytovací kemp. V září již odstartovaly samotné razicí práce.

 

„Nejhorší situace bude v zimě. Nejsou zde výjimkou ani patnáctimetrové závěje až do května. Všude nastane lavinové nebezpečí a jediný udržovaný úsek silnice povede od ubytovacího kempu na stavbu. Jednou za měsíc budeme mít prohrnutou cestu abychom mohli doplnit zásoby,“ říká vedoucí projektu Tomáš Prchal.

http://www.reflex.cz/clanek/video/82371/cesti-tunelari-jsou-ve-svete-zadani-podivejte-se-jak-zahajili-razbu-na-islandu.html

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav