Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Dolínek (ČSSD): Absence eskalátoru ve stanici Nádraží Veleslavín byla nesmyslná

Dolínek (ČSSD): Absence eskalátoru ve stanici Nádraží Veleslavín byla nesmyslná

27. 10. 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz PV
Napsali o nás

Od  středy 1. 11. 2017 je plánováno zahájení dostavby eskalátorů v podchodu stanice metra Nádraží Veleslavín na trase A. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) k tomuto kroku přistoupil po prověření možnosti doplnění výstupů z podzemního vestibulu stanice metra Nádraží Veleslavín, zejména na základě četných připomínek ze strany cestujících, zástupců Letiště Václava Havla Praha a zejména na základě požadavku vlastníka, zastoupeného dozorčí radou DPP.

            „Nádraží Veleslavín je pro cestující na letiště nyní naprosto zásadní a denně tu chodí stovky lidí s těžkými zavazadly. Jsem ráda, že můžeme tento šlendrián konečně napravit,“ říká primátorka hl. m. Prahy, Adriana Krnáčová.         „Vzhledem k tomu, že Nádraží Veleslavín je dnes klíčovou stanicí pro spojení na letiště, a je zde mnoho cestujících se zavazadly, byla absence eskalátoru opravdu nesmyslná. Proto jsme dali jasný pokyn, aby byl co nejdříve dodělán,“ říká náměstek primátorky a předseda dozorčí rady DPP, Petr Dolínek.     

„U výstupů z vestibulu stanice, ve směru k povrchovému autobusovému terminálu, byl monitorován podíl cestujících se zavazadly a možnost vybudování eskalátorů byla vyhodnocena jako nejvhodnější a pro cestující nejkomfortnější varianta,“ říká předseda představenstva a generální ředitel DPP, Martin Gillar, s tím, že by se první cestující měli po nových pojízdných schodech projet v dubnu příštího roku.             

Tento krok ocení zejména cestující, kteří využívají služeb Letiště Václava Havla. Bude vybudována dvojice eskalátorů šíře 800 mm do stávajícího schodiště ve směru odjezdu autobusů z terminálu. V rámci doplnění dvojice eskalátorů bude také doplněn přístřešek autobusu ve směru Slaný. Odhadované celkové náklady akce činí cca 33 mil. Kč. Zhotovitelem je Metrostav a.s.

                          Kvůli výstavbě potřebných eskalátorů dojde v místě výstavby k dočasnému omezení komfortu cestujících.              Z důvodu výstavby pohyblivých schodů bude od středy 1. 11. 2017 (od zahájení provozu) přibližně na 5 měsíců (duben 2018) uzavřen jeden vstup i výstup ze stanice metra Nádraží Veleslavín směrem k nástupním zastávkám autobusů v obratišti.           Stávající pevné schodiště k odjezdu autobusů bude uzavřeno a na jeho místě proběhnou bourací práce. Zábory budou na povrchu u vyústění schodů a zároveň v podchodu před schody (v rozsahu dle projektové dokumentace).              

Nástupní zastávka pro linky č. 119 a 225 bude přemístěna do bývalého autobusového obratiště v ulici Vokovická.              

Nástupní zastávka meziměstských linek (Slaný, Louny) bude přemístěna do zadní části obratiště.         

Během prvního dne omezení (od 7:00 hod. do 19:00 hod.) mohou cestující využít také služeb informátorů v reflexních vestách, kteří budou připraveni na místě poradit nejen v češtině, ale i v angličtině.     

Na přemístěné autobusové zastávky upozorňují také informační tabule navigačního systému, a to jak v podchodu stanice, tak i v uliční úrovni.        

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav