Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • D1 plynulejší. Končí opravy úseků Psáře - Soutice a Měřín - Meziříčí

D1 plynulejší. Končí opravy úseků Psáře - Soutice a Měřín - Meziříčí

9. 11. 2017
zdroj: tyden.cz Doprava ČTK
Napsali o nás

Na dálnici D1 zprovozňuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) další dva opravované úseky. Mezi Měřínem na 134. kilometru a Velkým Meziříčím na 141. kilometru odstraní dělníci poslední dopravní omezení 16. listopadu. Po dálnici mezi Psáři a Souticemi ve Středočeském kraji jezdí auta už od konce října, protože se tam podařilo práce urychlit o tři týdny.

Na dálnici D1 zprovozňuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) další dva opravované úseky. Mezi Měřínem na 134. kilometru a Velkým Meziříčím na 141. kilometru odstraní dělníci poslední dopravní omezení 16. listopadu. Po dálnici mezi Psáři a Souticemi ve Středočeském kraji jezdí auta už od konce října, protože se tam podařilo práce urychlit o tři týdny. Od soboty bude D1 volně průjezdná také na 178. kilometru u Ostrovačic, kde dopravu zdržovala rekonstrukce mostu.

 

"V rámci modernizace nyní zůstávají v realizaci celkem čtyři úseky, na kterých budou práce opět pokračovat po zimní technologické přestávce," uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Další čtyři úseky dálnice mezi Prahou a Brnem by stavební dělníci měli začít nově opravovat příští rok. "Přesné termíny zahájení budou záviset na průběhu výběrových řízení a na případném napadání stavebních povolení," doplnil Rýdl.

 

Úsek dálnice mezi exity 49 Psáře a 56 Soutice měřící 7,7 kilometru opravovalo sdružení firem MTS a Swietelsky, podle smlouvy by stavba měla stát 929 milionů korun bez daně.

 

Mezi Měřínem a západním sjezdem z dálnice u Velkého Meziříčí na Vysočině pracuje sdružení firem Eurovia CS a Strabag, hodnota této zakázky týkající se modernizace 7,2 kilometru dálnice převyšuje miliardu korun. Mluvčí ŘSD uvedl, že dopravní omezení tam skončí příští čtvrtek ráno, aby byla dálnice volně průjezdná v odpolední špičce před státním svátkem.

 

Od července je volně průjezdná další čerstvě opravená část dálnice mezi Velkou Bíteší a Devíti Kříži. Na jaře se stavební dělníci vrátí na rozpracované dálniční úseky Ostředek - Šternov, Hořice - Koberovice, Jihlava - Velký Beranov a Velké Meziříčí - Lhotka.

 

Práce na rekonstrukci dálnice jsou podle ŘSD zhruba v polovině. Celá oprava D1, jež začala na přelomu jara a léta 2014, má být dokončena v roce 2020.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav