Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • V pondělí půjde v Plzni k zemi druhý z železničních mostů přes Mikulášskou ulici

V pondělí půjde v Plzni k zemi druhý z železničních mostů přes Mikulášskou ulici

17. 2. 2018
zdroj: zdopravy.cz Jan Šindelář
Napsali o nás

Správa železniční dopravní cesty je v posledních dnech při chuti, pokud jde o bourání starých mostů. Poté, co v pátek v rámci rekonstrukce Negrelliho viaduktu odstranila přemostění ulice Prvního pluku v pražském Karlíně, pošle v pondělí ráno k zemi i více než sto let starý most přes Mikulášskou ulici v Plzni. Vyplývá to z pozvánky pro novináře.

Akce je součástí přestavby železničního uzlu Plzeň, konkrétně jeho chebského zhlaví. Přes Mikulášskou ulici vedou z nádraží dva železniční mosty, ten severní dělníci zbourali už na jaře a místo něj postavili nový. Jeho nosnost v prosinci testovala vedle dalších strojů i parní lokomotiva řady 475. Nyní je na řadě výměna jižního mostu. Dle oznámení Plzeňských městských dopravních podniků bude kvůli tomu vyloučena celý příští týden v Mikulášské ulici tramvajová doprava.

Ukončení prací na jižním mostu se očekává v červenci, úplné otevření Mikulášské pak na konci letních prázdnin.

Přestavba uzlu Plzeň je při sečtení všech etap největší probíhající železniční stavbou v republice. Začala v roce 2011, hotovo by mělo být s koncem roku 2022. Je rozdělena do pěti staveb, výměna obou mostů je součástí druhé stavby, která zahrnuje jižní část nádraží. Na starosti jí má Metrostav. Celkem si plzeňský uzel vyžádá téměř 6,5 miliardy. SŽDC rovněž plánuje velkou rekonstrukci samotné výpravní budovy. Minulý týden začala v tendru hledat projektanta.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav