Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

České Budějovice: Most překlene Vltavu u Meteoru

15. 4. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz PV
Napsali o nás

Stavba nového mostu pro pěší a cyklisty u sportovního areálu TJ Meteor v Rožnově začala v loňském roce a v těchto dnech finišuje.

            “Nosnou konstrukci tvoří ocelový oblouk s dolní mostovkou, délka přemostění je 39 metrů. Založení je provedeno pomocí mikropilot, navazující spodní stavba je železobetonová, stejně tak opěrné stěny, mostní křídla a úhlové zdi. Úhlové zdi slouží jako základ pro přístupové rampy, kterými se překonávají výškové rozdíly mezi novým mostem a stávajících úrovní terénu na obou březích. V rámci levé rampy je vložen další ocelový mostní objekt o délce 17 metrů. Zemní tělesa v okolí opěr a ramp budou zpevněna kamennou rovnaninou. Vrchní vrstva lávky je provedena z přímopochozí izolace, na povrchy nájezdových ramp je použita betonová dlažba a živice. Podél je umístěno ochranné zábradlí, odvodnění lávky zajistí drenážní geotextilie a bodové odvodňovače. V rámci stavby je zahrnuto vodorovné a svislé dopravní značení,“ uvedl podrobněji k technickým parametrům náměstek primátora Petr Holický. Stavbu provádí METROSTAV a.s. a vyjde na téměř 20 milionů korun. Stavba je zásadní pro pokračování cyklostezky směrem na jih. Do centra Českých Budějovic se tak na kole dostanou i lidé z Boršova nad Vltavou, Homolí a Plané. „Jsem rád, že už v květnu zkrátíme cyklistům i pěším cestu do Plané. Přejeme dalším obcím v oblasti, ať se jim rychle podaří dobudovat stezky a cyklotrasy, které využijí jejich obyvatelé a budějovičtí k cestám za prací i za rekreací. Každý, kdo přesedlá z auta na kolo, pomůže nejen sobě zdravějším životním stylem, ale také městu tím, že omezí exhalace a dopravní zácpy, navíc ušetří za parkování,“ dodává náměstek Petr Holický.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav