Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Dohoda ohledně zástavby u parku Klamovka

2. 7. 2018
zdroj: Právo Praha - Střední Čechy (ČTK, zr)
Napsali o nás

Radnici Prahy 5, magistrátu, místním občanským spolkům a Metrostavu se podařilo dojednat kompromis ohledně plánované výstavby vedle parku Klamovka. Firma postaví o jeden dům méně a souhlasila se snížením tří obytných budov o jedno patro.

            Zvažovaná možnost odkupu pozemků magistrátem nakonec padla. ČTK podpis dohody potvrdili Ilja Mráček ze Spolku za záchranu Klamovky a mluvčí Prahy 5 Jakub Večerka. Místní proti zástavbě bojují delší dobu. Součástí dohody je, že stáhnou odvolání, které podali proti územnímu rozhodnutí.

            Na pozemcích na východ od parku chtěl Metrostav Development postavit devět objektů. Čtyři obytné domy měly mít sedm podlaží. Na základě dohody developer postaví o jeden obytný dům méně a budovy budou mít pouze šest podlaží. Pozemek, kde se nakonec stavět nebude, Metrostav prodá Praze 5, která tam postaví školku.

            Součástí dohody je také to, že radnice podá žádost o změnu územního plánu na nižší koeficient zástavby, aby nebylo možné dodatečně dostavět další budovy. Firma se zavázala, že změnu nebude blokovat. Projekt má vydané územní rozhodnutí, místní obyvatelé proti němu loni podali odvolání. Na základě dohody spolky odvolání stáhly.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav