Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

4,2 miliardy

17. 9. 2018
zdroj: Stavitel události
Napsali o nás

Vlaky spojující hlavní město s jižními Čechami budou do konce roku 2021 moci nově využívat kapacitní čtyřkolejnou trať mezi pražskou Hostivaří a hlavním nádražím v Praze.

Na modernizované trati za více než čtyři miliardy korun by měly vzniknout také nové stanice Praha-Zahradní Město a Praha-Eden a rychlost vlaků by se měla zvýšit až na 120 km/h. Projekt představili zástupci zhotovitelských firem Metrostav, Swietelsky Rail CZ a SMP CZ. Podle ministra dopravy Dana Ťoka stavba posílí význam železnice v metropolitní dopravě a měla by usnadnit dopravu více než 40 000 cestujících, kteří denně cestují do hlavního města za prací. Modernizace by podle generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiřího Svobody měla také zlepšit cestování uvnitř hlavního města. „Nová stanice na Zahradním Městě i zastávka v Edenu se stanou důležitými přestupními uzly na městskou hromadnou dopravu,“ řekl.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav