Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Bazén v Lounech se začne stavět ještě letos

30. 9. 2018
zdroj: Mladá fronta DNES Severní Čechy (jra)
Napsali o nás

LOUNY Ještě letos v listopadu začne výstavba nové plavecké haly v Lounech. Město za ni zaplatí téměř 256 milionů korun, práce by měly být hotové na jaře roku 2020.

            Největší lounskou zakázku od revoluce vysoutěžila pražská firma Metrostav. Do 10. října běží lhůta pro podání případných námitek, poté může město se společností uzavřít smlouvu. „Oproti plánovanému rozpočtu došlo k nárůstu ceny o dvanáct procent. Dle stanoviska technického dozoru investora jsou jednotlivé položky rozpočtu nabídky vyplněny korektně a nevykazují žádné nepřiměřené či extrémní hodnoty. Na současném trhu stavebních prací se aktuálně běžně dosahuje v rámci veřejných zakázek oproti rozpočtu ceny navýšení o 10 až 20 procent,“ uvedla vedoucí odboru správy majetku lounské radnice Blanka Sunkovská.

            O nutnosti výstavby nového sportoviště rozhodli zastupitelé před dvěma lety. Statický posudek původní haly postavené v 80. letech minulého století ukázal, že ocelová konstrukce je v havarijním stavu. Prvotní odhad nákladů za vybudování nového bazénu byl 160 milionů. Během přípravy projektové dokumentace cena vzrostla na 190 milionů bez DPH. „Oproti původnímu plánu došlo k úpravám, třeba nutnosti vybudovat výtah, aby byl bazén bezbariérový,“ řekl starosta Radovan Šabata.

            Hala bude stát na místě původního bazénu, ve srovnání s ním však nabídne řadu vodních atrakcí. „Zůstává 25metrový plavecký bazén pro aktivní plavce a plavecký oddíl, přibyl tobogan a vířivky. Nebude chybět ani menší bazének pro plavání kojenců a sauna,“ vyjmenoval starosta.

            Financovat nákladnou stavbu bude město zpočátku ze svého. „Nyní máme na stavbu připraveno zhruba 70 milionů. Největší část financování připadá na příští rok, o jeho způsobu tak rozhodne už nové zastupitelstvo po komunálních volbách. Variantou je čerpání úvěru. Pokusíme se získat i státní dotaci,“ dodal Šabata.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav