Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Unikátní kancelářský komplex Palmovka Open Park nabízí poslední volné kapacity

Unikátní kancelářský komplex Palmovka Open Park nabízí poslední volné kapacity

1. 10. 2018
zdroj: euro.cz Protext ČTK
Napsali o nás

Administrativní projekt Palmovka Open Park u stanice metra Palmovka se blíží k dokončení. Nabízí architektonicky unikátní prostory, zpracování za použití materiálů vysokého standardu a flexibilně využitelné prostory. Před kolaudací posledních budov je většina prostor celkově na 25 500 m2 již pronajata a s dalšími zájemci se jedná. Komplex láká kombinací moderní architektury a historie. Jeho součástí je také revitalizovaná tovární hala původní strojírny Horák a Hlava, která je kulturní památkou.

Palmovka Open Park výrazně přispívá k rozvoji lukrativní lokality. Ta bude brzy podobně rušným a vyhledávaným administrativním centrem jako je nyní Anděl. Okolí Palmovky profituje ze strategicky výhodné polohy, díky níž se stává dalším významným komerčním a rezidenčním centrem v Praze. Jedná se o výborně dostupnou část města v dynamicky se rozvíjející oblasti Libně se skvělým dopravním spojením do centra i napojením na Pražský okruh. Zároveň si tato lokalita dokázala zachovat příjemně klidnou atmosféru, kterou dokreslují nejen břehy Vltavy, ale také bohaté zelené plochy přiléhající ke slepým ramenům řeky.

„Palmovka Open Park je naším vlajkovým projektem, který zcela naplnil očekávání a velice nás těší, že takto přispíváme k rozvoji Palmovky. Na brownfieldu jsme vybudovali celkově 25 500 m2 pronajímatelných ploch, které nabízejí špičkové kanceláře, a navíc s sebou přinášejí občanskou vybavenost v podobě obchodů, restaurací a dalších služeb. A v neposlední řadě také pohodlný průchod od stanice metra dále k Vltavě a dalším kancelářským a residenčním novostavbám v této dynamicky se rozvíjející lokalitě,“ prozrazuje Ondřej Buršík, generální ředitel společnosti Metrostav Development.

Palmovka Open Park nabízí kanceláře s vysokými nároky na pracovní prostředí a životní styl. Projekt poskytuje nájemcům flexibilní a efektivně využitelné prostory s možností kombinovat otevřený prostor s klasicky uzavřenými kancelářskými jednotkami. Jsou zde k dispozici prostorné střešní terasy se zelení a krásným výhledem na Pražský hrad, které mohou zaměstnanci využívat k neformálním jednáním či relaxaci.

Palmovka Open Park

Projekt Palmovka Open Park vkusně snoubí současnou architekturu s tradiční revitalizovanou halou bývalé strojírenské firmy Horák a Hlava. Nabízí tak nevšední spojení nových administrativních budov s kulturní památkou. Patřičný komfort nájemcům zajistí použití materiálů vysokého standardu, stejně tak využití moderních technologií s dopadem na úsporný provoz budovy. Projekt aspiruje na certifikaci BREEAM EXCELLENT, v rámci které musí budovy splňovat přísná kritéria s důrazem na trvalou udržitelnost, úspornost a šetrnost k životnímu prostředí. Zodpovědný vztah k přírodě a životnímu prostředí je jednou ze základních hodnot společnosti Metrostav Development, která za dobu své existence dokončila a úspěšně předala do užívání více než 2 000 bytů v desítce projektů a řadu administrativních budov.

Nejnovější část nabízí 25 500 m2 pronajímatelných ploch v budovách Palmovka Open Park 3, Palmovka Open Park 4 a také v unikátní historické budově bývalé strojírny Palmovka Open Park O. Palmovka Open Park 3, která projde kolaudací v nejbližších dnech, nabízí sedm podlaží o celkové kancelářské ploše 9 672 m2, s proskleným lobby a recepcí. Budova je situována mezi ulicemi Voctářova, Koželužská a Libeňským mostem a bude napojena na industriální objekt POP O.

Nedávno úspěšně zkolaudovaný projekt Palmovka Open Park 4 poskytuje 11 922 m2 kancelářských ploch na sedmi podlažích a 998 m2 ploch pro komerční využití v parteru objektu. Součástí budovy je prosvětlené atrium a střešní terasa se zahradou. Přízemí objektu je součástí otevřeného parteru, který navazuje na nově vytvořený park přiléhající k Libeňskému mostu.

Novostavby doplňuje Palmovka Open Park O, jejíž jádro tvoří revitalizovaná tovární hala strojírny Horák a Hlava. Dochovaná tradiční Štěpánova střecha je připomínkou klasické průmyslové architektury 20. let minulého století. Střešní konstrukce podpírají kovové sloupy a zděné pilíře, které podtrhují výjimečnost celého prostoru. Tato obdélníková a prosvětlená hala s užitným prostorem 1 897 m2 tak nabízí prostory například technologickým a start-up firmám, které vyhledávají originální a inspirující pracovní prostředí.

Celý nový komplex navazuje na již realizované a stoprocentně obsazené projekty Palmovka Park 1 a Palmovka Park 2.

V objektu Palmovka Open Park je také od května tohoto roku otevřen showroom, kde se mohou potenciální nájemci informovat o podrobnostech týkajících se celého projektu, nabízeného standardu, podmínek pronájmu a také získat informace týkající se této lokality.

Další informace najdete na: http://www.palmovkaopenpark.cz/

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav