Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Obří proměna akvacentra se prodraží a zároveň protáhne

Obří proměna akvacentra se prodraží a zároveň protáhne

29. 10. 2018
zdroj: Mladá fronta DNES Severní Čechy Pavel Přibyl
Napsali o nás

Rekonstrukce teplického akvacentra bude dražší o čtyři miliony korun a hotovo má být až v příští rok v březnu místo konce letošního roku. Důvodem jsou vícepráce, které nebyly součástí projektu. Areál se promění v Dětský svět s atrakcemi a novým plaveckým bazénem.

TEPLICE Obří rekonstrukce akvacentra v Teplicích, která probíhá od loňského podzimu, se minimálně o 4 miliony korun prodraží. Stavba navíc nebude hotova dříve než na konci března, což je o tři měsíce později, než se původně plánovalo.

            „Došlo k nepředvídatelným situacím, které nebyly součástí projektu. Například bylo nedostatečné pilotové založení objektu původní plavecké haly. Přibyla i spousta bouracích prací, ať už na střeše objektu, ochozech bazénu nebo na přelivném žlabu. Byl tam i jiný, odolnější beton,“ vysvětlil ředitel akvacentra Michael Paraska.

            Rekonstrukci za téměř 300 milionů korun hradí ze svého rozpočtu město Teplice, které o prodlení stavby ví. „S důvody byla rada města seznámena. Těmi hlavními byly nepředpokládané záležitosti u staré stavby akvacentra. Některé věci nebyly v reálu tak, jak byly zakresleny v původní projektové dokumentaci,“ sdělil nastávající primátor Hynek Hanza (ODS).

            Zhotovitel stavby, kterým je společnost Metrostav, požádal kvůli problémům o prodloužení termínu stavby. První zájemci se tak v novém bazénu vykoupou až v dubnu. „Předložili nám harmonogram prací, kterým zpoždění stavby doložili. Šlo o objektivní důvody. Aktuální termín dokončení je 30. března 2019. S dalším prodloužením už nepočítáme. Pokud by firma termín nedodržela, následovala by penále vyplývající ze smlouvy,“ poznamenal Paraska.

            Zvýšení ceny stavby je podle něj nepatrné. „Na tak složité zakázce, kdy rekonstruujete celý stávající areál a kompletně v něm měníte technologii, je navýšení ceny o 1,46 procenta za rok stavění opravdu zanedbatelná částka,“ podotkl ředitel.

            Rekonstrukce akvacentra, jedna z největších investičních akcí Teplic v poslední dekádě, měla být původně hotova letos o Vánocích. Součástí opravy původních prostor je i přistavění nového 25metrového bazénu se čtyřmi dráhami. Stávající areál se má proměnit v Dětský svět s vyhřívanou vodou a moderními prvky, jako jsou skluzavky, divoká řeka, vodní hřib, houpací jeskyně nebo chrliče vody. Chybět nebude ani krytý tobogan.

            Hlavní devizou má být teplá voda, kterou budou do akvacentra dodávat Lázně Teplice. Město přitom plánovalo, že součástí rekonstrukce bude i hydrogeologický průzkum pro vlastní vrty. Chtělo tím ušetřit následné provozní náklady. „Průzkumný vrt jsme udělali, ale bohužel z něj nevyšly takové výsledky, abychom mohli vodu využívat. Nebyla tam potřebná teplota ani vydatnost,“ popsal Paraska.

 

Foto popis| Rekonstrukce za 300 milionů Stávající areál, jenž právě prochází rekonstrukcí za 300 milionů korun, se má proměnit v Dětský svět (snímek dole) s vyhřívanou vodou a skluzavkami, divokou řekou, vodním hřibem, toboganem či 25metrovým bazénem.

Foto autor| Foto: I. Lhotská, MAFRA a vizualizace: Zdeněk Šťastný

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav