Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Záchranáři poprvé zasáhli v tunelu

7. 11. 2018
zdroj: Rokycanský deník Region/zpravodajství (hav)
Napsali o nás

Rokycansko – Profesionální i dobrovolní hasiči, zdravotníci i policisté z našeho okresu zamířili v úterý ke cvičení složek záchranného systému do železničního tunelu u Ejpovic. Je dlouhý přes čtyři kilometry a zanedlouho budou v obou tubusech pravidelně jezdit vlaky.

V obou portálech se sjelo 27 jednotek požární ochrany. Celkově šlo o 132 zasahujících hasičů,“ uvedl mluvčí HZS Plzeňského kraje Petr Poncar. Námětem prověrky se stala nehoda vlaku v severním tubusu, přičemž simulovaná havárie měla přívlastek studená (tedy byla bez požáru).

            „Zraněných“ figurantů bylo čtyřicet. Hasiči museli nejprve zkratovat trakční vedení a provést co nejrychlejší průzkum. Následoval transport pasažérů na světlo, kde už byli připraveni zdravotníci. S ohledem na rozsah cvičení byl zřízen štáb velitele zásahu, přes nějž se koordinovala činnost a nasazování jednotek.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav