Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Halový turnaj tenistů na vozíku

19. 11. 2018
zdroj: praha.eu
Napsali o nás

Od 21. do 25. listopadu se v Praze koná 22. ročník mezinárodního halového turnaje tenistů na vozíku s názvem METROSTAV Prague Cup Czech Indoor 2018. Utkají se na něm hendikepovaní tenisté z celého světa a chybět nebudou ani čeští hráči. Přijďte je do haly Wellnes hotelu Step podpořit.

Turnaj organizuje Český tenisový svaz vozíčkářů a jedním z partnerů je i hlavní město Praha. Jako každý rok, i letos se na něm schází tenisté z celého světa, kromě českých jsou přihlášeni hráči z Francie, Itálie, Nizozemí, Belgie, Polska, Rakouska, Ruska, Německa, Chorvatska, Rumunska, Maroka, Izraele, Japonska či Argentiny.

Tenis na vozíku získává stále více příznivců. Je to dynamický a divácky atraktivní sport, jehož pravidla se téměř neliší od "zdravého" tenisu. Hraje se na standardních tenisových dvorcích de facto dle pravidel klasického tenisu. Má však svá určitá specifika. Například oproti klasickému tenisu může míč odskočit na soupeřově polovině dvakrát, a to jednou do dvorce a podruhé i mimo něj. Vozík je součást těla hráče, a proto platí, že dotknul-li se míč vozíku nebo vozík sítě, znamená to ztrátu bodu. Hráč, který se při hře zvedá ze sedačky, je také potrestán ztrátou bodu.

Další informace na stránkách Českého tenisového svazu vozíčkářů.

URL| http://www.praha.eu/jnp/cz/co_delat_v_...rt/halovy_turnaj_tenistu_na_voziku.html

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav