Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Korejský prezident se setkal s premiérem Babišem. Ředitel KHNP navštívil Dukovansko a navázal spolupráci s českými dodavateli

Korejský prezident se setkal s premiérem Babišem. Ředitel KHNP navštívil Dukovansko a navázal spolupráci s českými dodavateli

29. 11. 2018
zdroj: atominfo.cz
Napsali o nás

Korejský prezident Jae-in Moon se v Praze setkal s českým premiérem Andrejem Babišem. Oba se shodli na významu spolupráce v energetickém sektoru i průmyslu obecně. Moon pak zdůraznil bohaté zkušenosti korejských společností s pokročilou jadernou technologií a výstavbou i provozem jaderných reaktorů. Připomněl schopnost Koreje dokončit výstavbu včas a v rámci rozpočtu, jako tomu bylo nedávno v případě KHNP a jaderné elektrárny Barakah.

Vyslanci KHNP v České republice (zdroj: Tiskové zprávě)

Jae-Hoon Chung, CEO hlavního uchazeče o dostavbu českého jádra Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), pak tento týden rovněž navštívil Českou republiku. Prohlubování spolupráce s českými firmami a lokalizace dodavatelského řetězce je pro KHNP prioritou. I proto zde Chung podepsal hned dvě memoranda o spolupráci na dostavbě českých jaderných elektráren. První memorandum se týká dodání hlavních komponent pro nové reaktory společností Doosan Škoda Power. Druhé pak stvrzuje spolupráci na konstrukční pracích s firmami Metrostav, Daewoo Engineering & Construction a Doosan Heavy Industries & Construction.

V úterý Chung navštívil také Třebíč a potkal se s představiteli lokálních dodavatelů, jako je Nuvia, TES, či MICO.

„České inženýrské a strojírenské firmy patří dlouhodobě mezi světovou špičku. Disponovat lokálními dodavateli a experty s takovými zkušenostmi s jadernou energetikou je pro úspěšné dokončení výstavby jaderných elektráren obrovskou výhodou. V KHNP jsme odhodlaní tuto výhodu České republiky maximálně využít,“ řekl Jae-Hoon Chung, CEO KHNP.

KHNP ve výrobně Nuvia (Zdroj: Tisková zpráva)

Prioritou KHNP je v současnosti právě dostavba českého jádra. Spolupráce s místními firmami se ale nemusí omezovat jen na hranice Česka. Probíhají i jednání o společných projektech na projektech v třetích zemích, kam KHNP expanduje.

„Bude nám ctí využít zkušenosti a expertízu českých firem i na zahraničních trzích. Nyní provozujeme 24 reaktorů a 9 dalších je ve výstavbě. Současně ale jednáme o nových projektech v Polsku, Saudské Arábii, Rumunsku či na Filipínách a Taiwanu,“ dodává Chung.

Společnost KHNP klade důraz na podporu obyvatel oblastí, kde stojí její elektrárny. Aktivně pomáhá s rozvojem místních komunit a pracuje na udržování dobrých vztahů s místními obyvateli. Dlouhodobě podporuje i region Dukovan a je například hlavním sponzorem hokejového klubu SK Horácká Slavia Třebíč. KHNP se během srpna zapojila také do dobrovolnického programu. 24 korejských studentů a 10 zaměstnanců KHNP v rámci něj působilo v třebíčských neziskových organizacích, podílelo se na kulturním programu pro seniory či děti a pomáhalo s údržbou hokejového a fotbalového stadionu. Podobně pomáhala KHNP v regionu v loňském roce, kdy poskytla hmotnou pomoc i kapacitu 36 dobrovolníků z řad korejských univerzit a zástupců KHNP celkem 12 zařízením a neziskovým organizacím.

URL| http://atominfo.cz/2018/11/korejsky-pr...avazal-spolupraci-s-ceskymi-dodavateli/

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav