Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8

Oprava bazénů na Klíši má konečně začít

3. 12. 2018
zdroj: Mladá fronta DNES Severní Čechy Mirka Salavová
Napsali o nás

Čtyři roky zavřený plavecký areál v Ústí se po letech chátrání dočká rekonstrukce, město podepsalo smlouvu s Metrostavem. Navzdory řadě zdržení by se prý mohl dodržet i termín do konce března 2020.

ÚSTÍ NAD LABEM Plánovaná rekonstrukce několik let chátrajícího venkovního plaveckého areálu v ústecké čtvrti Klíše by měla po mnoha komplikacích konečně začít. Město po řadě průtahů konečně získalo od projektanta z hradeckého Atelieru 11 stavební plány, které mělo mít už v únoru. Podle magistrátu projektant před časem přestal komunikovat a vše se tím zbrzdilo. A teď už radnice i podepsala smlouvu se společností Metrostav, která rekonstrukci provede.

            „Pan primátor Nedvědický podepsal smlouvu s Metrostavem ve čtvrtek 29. listopadu. Realizace veřejné zakázky bude zahájena do 14 dnů od nabytí účinnosti smlouvy,“ uvedla mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

            Stavební povolení na obnovu areálu má Ústí už od června letošního roku. Vzápětí město vypsalo zakázku za bezmála 90 milionů korun, do které se přihlásili dva zájemci – litoměřický Hartex CZ a právě vybraná stavební společnost.

            „Pro oblastní zastoupení naší společnosti pro Ústecký kraj je to významná referenční zakázka. Zakázka nám pomůže vytížit naše kapacity a udržet si spolupracovníky. Rekonstrukce začne uzavřením smlouvy, práce v terénu hned jak budou vhodné klimatické podmínky,“ řekl mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.

            Přestože se celá akce zkomplikovala, měl by podle magistrátu pořád platit původní plán, který počítá s tím, že rekonstrukce bude hotová do konce března 2020. Areál projde kompletní obnovou, přibudou masážní lehátka, vodní stěna nebo relaxační zóna. Pro děti jsou plánované nejrůznější atrakce jako skluzavka nebo lezecká stěna.

            „Bude provedena částečná demolice stávajících bazénů, zemní práce, výstavba nového objektu se zázemím mezi plaveckými bazény, oprava stávajících objektů nebo dodávka nových nerezových bazénů včetně technických rozvodů a také dodávka atrakcí. Není to poprvé, co Metrostav bude na Klíši provádět rekonstrukce. Už před čtyřmi lety jsme tu opravovali vnitřní bazény,“ poznamenal Kostiha.

            Bazény byly naposledy veřejnosti přístupné v červnu před čtyřmi lety, pak byla kvůli chátrání plovárna uzavřena. Původně měl klíšský areál nahradit akvapark a na něj navazující první krytá lyžařská dráha v Česku, golfové hřiště nebo multifunkční hala. Takovou vizi nastínil v roce 2004 tehdejší ústecký primátor Petr Gandalovič (ODS) v rámci projektu Eden Park na Střížovickém vrchu za miliardu korun. Kvůli náročnosti se ale tyto plány nenaplnily.

O autorovi| Mirka Salavová, redaktorka MF DNES

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav