Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Kraj řeší stav budovy Střední školy řemesel a služeb v Jablonci

Kraj řeší stav budovy Střední školy řemesel a služeb v Jablonci

22. 1. 2019
zdroj: tydenvlk.cz
Napsali o nás

V souvislosti s částečnou havárií objektu Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou kraj zadal zpracování finanční analýzy. Varianty dalšího postupu jsou dvě: sanace a zpevnění za 97 milionů korun bez DPH, nebo demolice a nová výstavba budovy za zhruba 188 milionů korun bez DPH. Ať už kraj zvolí jakoukoli variantu, musí objekt nejprve zabezpečit. Kvůli tomu od začátku ledna kraj jedná s firmou Metrostav.

„ Je důležité zabezpečit budovu tak, aby se nezřítila. Oslovili jsme proto společnost Metrostav a.s. a jeho zástupce Ing. Ivo Vrbku, která má zkušenosti s podobnými haváriemi na stavbách, aby v co možná nejkratším čase našla řešení, jakým způsobem lze stavbu zajistit a odstranit následky havárie, aniž by byl jejich postup v rozporu s bezpečnostními předpisy,“ vysvětlil náměstek Tulpa.

            Cena za projekt zabezpečovacích prací činí celkem 412.350 korun bez DPH. Finanční náklady na stavební práce budou stanoveny na základě zpracované projektové dokumentace.

            Ve čtvrtek 10. ledna 2019 proběhlo v sídle Libereckého kraje s firmou Metrostav první jednání, která vedlaIng. Petra Šulcová za oddělení veřejných zakázek krajského úřadu. Ve středu 16. ledna odeslal kraj návrh smlouvy k připomínkování, kterou firma zašle zpět. V úterý 29. ledna 2019 proběhne v budově krajského úřadu diskuze nad finálním zadáním smlouvy. Projekt bude hotový do 20 dnů od schválení smlouvy v Radě Libereckého kraje, která bude jednat v úterý 5. února 2019.

            „Našim cílem je mimo jiné to, aby ulice Podhorská byla otevřená co nejdříve a projekt Centra odborného vzdělávání mohl bez problémů pokračovat,“ uzavřel hejtman Martin Půta.

URL| http://tydenvlk.cz/informacni-servis/l...redni-skoly-remesel-a-sluzeb-v-jablonci

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav