Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • ​ Ředitelství vodních cest zve na zahájení modernizace komory Štvanice

​ Ředitelství vodních cest zve na zahájení modernizace komory Štvanice

9. 12. 2018
zdroj: nase-voda.cz Nina Havlová
Napsali o nás

Tisková konference k zahájení stavby Modernizace rejd plavební komory Štvanice proběhne ve středu 12. prosince 2018 od 14:00 hodin v Praze na ostrově Štvanice v části za tenisovými kurty (v prostoru dolní rejdy plavební komory). Informoval o tom dnes mluvčí ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) Jan Bukovský.

Jde o první stavbu projektu zvýšení parametrů Vltavské vodní cesty, jež je prvním projektem na vodních cestách spolufinancovaným Nástrojem EU pro propojení Evropy CEF. Připraveny budou ukázky unikátní stavební techniky pro provádění prací na dně koryta vodní cesty.

Stavbu realizuje „Společnost pro PK Štvanice, Metrostav – Eurovia“ a bude dokončena do března 2020 se stavebními náklady 132 mil. Kč včetně DPH. Stavba je spolufinancována z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury. Jejím hlavním účelem je zlepšit podmínky pro zaplouvání velkých lodí do plavební komory a jejich vyčkávání na okamžik, kdy je plavební komora připravena. Pro rekreační malá plavidla budou novinkou bezpečná vyvazovací stání a nebude tak nutné jako dnes čekat na proplavování uprostřed řeky. Dalším unikátem je přímá návaznost na probíhající rekonstrukci slavného železničního Negrelliho viaduktu.

Zájemci o účast jí musí potvrdit e-mailem na adresu mailto:press@rvccr.cz

URL| https://www.nase-voda.cz/reditelstvi-v...a-zahajeni-modernizace-komory-stvanice/

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav