Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Metrostav prodává komplex kanceláří na pražské Palmovce. Za tři administrativní budovy chce získat dvě a půl miliardy korun

Metrostav prodává komplex kanceláří na pražské Palmovce. Za tři administrativní budovy chce získat dvě a půl miliardy korun

14. 12. 2018
zdroj: ihned.cz
Napsali o nás

Do nedávno zkolaudovaných kanceláří v budovách Palmovka Open Park se ještě nestihli přestěhovat všichni nájemci, a jejich developer už nemovitosti prodává.

Společnost Metrostav Development si podle zjištění HN stanovila cenu za tři administrativní budovy u pražské stanice metra Palmovka na 95 milionů eur (2,5 miliardy korun). Do tohoto týdne měli zájemci možnost podat nabídku.

"Velký zájem o Palmovku Open Park jsme očekávali," řekla Zdenka Klapalová, ředitelka poradenské společnosti Knight Frank. Mezi investory jsou podle ní převážně zahraniční instituce. Knight Frank pro developera prodej nemovitostí organizuje. Samotná firma Metrostav Development na dotaz HN k chystanému prodeji kancelářského komplexu neodpověděla.

Nastavená cena je podle Klapalové adekvátní. "Na trhu je nedostatek produktů této velikosti a takto komerčně úspěšných," podotkla Klapalová. Největší letošní transakcí v oblasti administrativních budov byl Metronom Business Center v pražských Butovicích. Tuto nemovitost od developera HB Reavis koupil za 2,3 miliardy korun realitní fond České spořitelny.

Palmovka Open Park nabízí kolem 25 tisíc metrů čtverečních ploch ve dvou novostavbách a jedné historické stavbě. Podle developera je pronajatých asi 90 procent celkových ploch. Mezi nájemci jsou společnosti CCS, Cleverlance, Unilever, EMTC, Lagardere Travel Retail, Euler Hermes a Perfect Canteen. Posledně jmenovaná obsadí menší část v revitalizované hale bývalé strojírenské firmy Horák a Hlava. V této památkově chráněné budově otevře bistro restauratér Filip Sajler. V sousedství zmíněných tří nemovitostí, které developer nabízí investorům, jsou také dvě, v nichž stavební skupina Metrostav sídlí, ale ty na prodej nejsou.

Okolí stanice metra Palmovka mění v souvislosti s intenzivní výstavbou svůj ráz. V přímé návaznosti na domy od Metrostavu staví kanceláře a byty developer Crestyl. Rozvoj čeká také území nedalekého Rohanského ostrova podél Vltavy směrem do centra metropole.

Za soubor tří nových kancelářských budov v Praze s názvem Palmovka Open Park požaduje developer v přepočtu 2,5 miliardy korun. autor: Metrostav Development.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav