Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Metrostav vyhrál tendr na modernizaci díla Gabčíkovo na Slovensku. Obnova vyjde na 150 milionů eur

Metrostav vyhrál tendr na modernizaci díla Gabčíkovo na Slovensku. Obnova vyjde na 150 milionů eur

27. 12. 2018
zdroj: irozhlas.cz
Napsali o nás

Česká firma Metrostav, která stavěla tunelový komplex Blanka, dálnice i úseky metra v Praze nebo Helsinkách, vyhrála tendr na inovaci a modernizaci plavebních komor na slovenském vodním díle Gabčíkovo.

Podle Denníku N bude modernizace stát 150 milionů eur (asi 3,879 miliardy korun). Serveru iROZHLAS.cz to potvrdil mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.

Metrostav v tendru porazil firmu Züblin se sídlem v Rakousku a sdružení pod vedením italské firmy Todini Costruzioni Generali, které nabídly o 2,7, respektive 3,8 milionu eur vyšší cenu.

Uvedl to Denník N s tím, že není jasné, jestli jde o cenu s DPH. Pokud ne, výsledná cena bude o hodně vyšší než původní odhad – tedy 138,9 milionu eur. Proti výsledku tendru se ale ještě lze odvolat.

Vítězství v tendru serveru iROZHLAS.cz potvrdil v SMS zprávě bez bližších podrobností mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.

Oprava ovlivní plavbu lodí po Dunaji. Proto plánuje Metrostav opravovat jednotlivé komory postupně. Nejvíc práce bude na obřích vratech komor. Celá oprava by neměla trvat víc než dva roky a devět měsíců.

Tendr vypsala Státní vodohospodářská výstavba, protože plavební komory jsou ve špatném stavu už několik let. Dosud na nich probíhaly pouze menší opravy. O větší opravě se mluví od roku 2015, kdy bylo vypsáno první výběrové řízení. Jeho výsledek byl ale zrušen.

Vodní dílo Gabčíkovo je přehrada na Dunaji v jižním Slovensku u hranice s Maďarskem. Hráz je postavena poblíž vesnice Gabčíkovo, podle které se i jmenuje. Má rozlohu 46 kilometrů čtverečních.

URL| https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/me...ovo-tendr-plavebni-komora_1812281205_pj

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav