Metrostav logo
Menu
Centrála společnostiKoželužská 2450/4, Praha 8
  • Úvod
  • Pro média
  • Byty na Vackově: Jedinečný projekt v lokalitě se světlou budoucností

Byty na Vackově: Jedinečný projekt v lokalitě se světlou budoucností

5. 1. 2019
zdroj: praha.cz
Napsali o nás

Seznamte se s Vackovem, poklidnou částí Horního Žižkova na Praze 3. V poslední době se o ní hovoří především v souvislosti s chystaným developerským projektem Byty na Vackově, v rámci kterého vyroste podél ulice Malešická pět budov s celkem 347 byty, ateliéry a nebytovými prostory. Rozmanitá nabídka bytových jednotek jde ruku v ruce s nespornými kvalitami lokality, kterou navíc čeká rozsáhlá transformace. Z Horního Žižkova se stane jedno z moderních center metropole a Vackov zaujme pozici ideálního místa pro život.

Developer Metrostav Development svěřil projekt na Vackově, respektive jeho vizuální stránku studiu MS Architekti. Výsledkem je členitý a asymetrický soubor budov o maximálně dvanácti patrech. Objekty budou vybočovat z tradiční uliční linie a vytvoří „živoucí“ hmotu. Dané řešení je hravé a mírně odlehčí současný ráz lokality. Zároveň obyvatelům nabídne dostatek soukromí, což byl ostatně i cíl architektů. Majitelé bytů v nejnižších patrech se mohou těšit na předzahrádky.

Jednotlivé byty byly navrženy s ohledem na vzdušnost, praktické řešení prostoru a maximální využití obytné plochy. Architekti nepodcenili ani dostatek přirozeného denního světla, čehož dosáhli pomocí vhodně situovaných balkonů, lodžií a střešních teras.

Jak se v dohledné době promění Horní Žižkov

Oblast Nákladového nádraží Praha-Žižkov se v příštích letech promění na významnou obchodní a rezidenční čtvrť. Pro obyvatele lokality Na Vackově to znamená ještě lepší občanskou vybavenost : Vackov západní stranou plynule přejde do moderní městské zóny, ale přesto zůstane velmi klidným místem. Mimo jiné i díky přítomnosti mnoha zelených ploch.

Na nudu není čas

Lokalita Vackova se chlubí sousedstvím zajímavých pamětihodností, často známých v celopražském měřítku. V oblasti je navíc spousta příležitostí pro každodenní kulturní vyžití. Stylové restaurace, hospůdky, ale také přítomnost dnes již kultovního kina Aero – to je jen krátký výčet míst, na která lze zavítat ve volném čase.

Za zmínku však stojí také malebný park Židovské pece, který je jako stvořený pro procházky, jízdu na kole či in-line brusle. Případně cyklostezka na Kralupské dráze vedoucí od Krejcárku až po Velkou Hrabovku. A celkový dojem klidné tváře Vackova dotváří pietní prostředí Olšanských hřbitovů.

A kdy budou byty na prodej v Praze na Žižkově dostupné? První tři objekty čítající celkem 160 bytů budou dokončeny v posledním kvartále roku 2020. Budoucí majitelé obdrží klíčky v první polovině roku 2021. Dva zbývající objekty se 182 byty budou dostavěny na přelomu let 2020 a 2021, předání bytů proběhne během roku 2021.

Pokud vás nové byty Praha 3 zaujaly, přečtěte si o nich více na byty.navackove.cz, kde najdete aktuální informace i ceník.

© 2021 Metrostav - Jakýkoliv obsah této stránky není možné šířit bez souhlasu společnosti Metrostav a.s. | Metrostav a.s. je řídicí společností koncernu Skupina Metrostav